Povežimo se

Predstavljamo dom

Otkrijte novouređeni dom Mirele Priselac Remi

Posljednjih je mjeseci naša poznata glazbenica Mirela Priselac Remi bila zauzeta uređenjem svojeg novog doma. Opremila ga je namještajem i detaljima iz JYSK-a. Pogledajte kako njezin novi dom izgleda.

Poznata hrvatska glazbenica Mirela Priselac Remi poželjela nam je dobrodošlicu u svoj novouređeni stančić od 47 kvadrata. Kupila ga je prije otprilike godinu dana i krenula u renoviranje.

dnevni-boravak-mirela-priselac-remi-jysk-domnakvadrat
Foto: DOMnaKVADRAT

Promijenila je raspored prostorija, napravila jedan veliki open space jer je dnevni prostor željela spojiti s blagovaonicom.

blagovaonica-mirela-priselac-remi-jysk-domnakvadrat
Foto: DOMnaKVADRAT

Posla je bilo puno jer, kako kaže Remi, u stan se ništa nije ulagalo od njegove izgradnje prije šezdesetak godina. A nakon građevinskih radova bilo je vrijeme za opremanje.

polica-u-dnevnom-boravku-mirela-priselac-remi-jysk-domnakvadrat
Foto: DOMnaKVADRAT

„Inspiracija za uređenje je zapravo bila minimalizam, skandinavski minimalizam zbog toga što sam shvatila da uz cijelu ovu gungulu, svjetla pozornice, buku i larmu koja mi ispunjava veliki dio života, u mom prostoru, u kojem obitavam, u kojem živim, želim imati potpuni mir, čiste linije, i na neki način se vratiti prirodi“, kaže Remi.

kutak-za-opustanje-mirela-priselac-remi-jysk-domnakvadrat
Foto: DOMnaKVADRAT

Zato je svoj novi dom opremila u JYSK-u. Zbog kvadrature prostora u dnevnom se boravku odlučila za otvorene police kako se interijer ne bi zatvorio i dodatno opteretio. Centralnu poziciju u prostoru ima trosjed smaragdno zelene boje koji imitira dizajn 1970-ih. Industrijski se stil ovdje kombinira s metalnim detaljima koji se izvrsno nadopunjuju pletenim, kožnim i bambus elementima. Lagan i jednostavan stil vraća nas osnovama, unoseći u Mirelin dom udobnost i mir.

zeleni-kutak-mirela-priselac-remi-jysk-domnakvadrat
Foto: DOMnaKVADRAT

„Ono što bih smatrala nekim konektorom, jednom misli, lajtmotivom koji spaja cijeli prostor, to zaista jesu moje biljke. One me na neki način vraćaju prirodi, nude mi mir, nude mi priliku da se pobrinem za nekoga , osim za sebe, a boje koje sam koristila su zelena, boja drveta, onda ova svijetlo plava, sve neke mirne opuštajuće boje koje čitamo u svim tim časopisima koji se preporučuju kao nešto što može ponuditi malo veći smiraj“, dodaje Mirela.

spavaca-soba-mirela-priselac-remi-jysk-domnakvadrat
Foto: DOMnaKVADRAT

Spavaća je soba nekad bila kuhinja. Zbog prenamjene prostora ukrala je malo kvadrata od hodnika, kako bi u nju stao krevet. Ono što joj je bitno u spavaćoj sobi je dobar, kvalitetan madrac, da se nakon naporne svirke može lijepo naspavati. Uz to, voli puno malih jastučića koji joj daju osjećaj kao da je na oblaku.

mekani-jastuci-u-spavacoj-sobi-mirela-priselac-remi-jysk-domnakvadrat
Foto: DOMnaKVADRAT

„Još jedna stvar, s obzirom na to da ja zapravo nekako volim živjeti život u skladu s prirodom, onda sam odabrala posteljinu koja je 100% pamuk, koja također ulazi u ovaj skandinavski dizajn, tako da kad se ušuškam nakon dolaska sa svirke ili s probe, i mogu se u potpunosti opustiti u svojoj spavaćoj sobi“, dodaje Remi.

Novouređeni dom Mirele Priselac Remi predstavljamo vam u suradnji s JYSK-om.

Oglas

Predstavljamo dom

Mali stan uređen emocijama

Alan Stanković je snimatelj istančanog ukusa za svjetlo, umjetnost i dizajn. Kad je svoje talente primijenio na uređenje interijera, dobio je šarmantan prostor, prepun boja i ugodne atmosfere.

Uređenje malog stana od svega 36 četvorna metra počelo je od emocije utkanom u boje i ugodnost življenja. Bajkovito ispričana priča o interijeru s emocijama, začinjena je zanimljivim detaljima s potpisom obitelji. 

Osnovna ideja – emocija

“Prva osnovna ideja neka emotivna je bila da bi ja htio živit u njemu, to mi je bilo vrlo važno. Zapravo sam htio napraviti stan u kojem će netko kad u njega uđe osjetiti ugodno. Da mu bude lijepo i toplo. Malo je to teško opisati u nekakvom realnom svijetu, realnim riječima, ali zapravo neki osjećaj topline i stanovanja i zadovoljstva.” za Dom na kvadrat govori Alan Stanković, snimatelj i dizajner interijera.

Alan Stanković, snimatelj i dizajner interijera.

Pametno i funkcionalno mali stan pretvara u veliki

Pametnim iskorištavanjem svakog kutka ovaj je prostor pretvorio u vrlo funkcionalan stan. Mali stan se sastoji od kupaonice, spremišta, kuhinje, dnevnog boravka, blagavaone, spavaće sobe i radnog dijela.

Prozračne pregrade omogućavaju privatnost u pojedinim prostorijama dok istovremeno ne stvaraju barijeru koja bi vizualno smanjila stan, a komplementarni materijali daju osjećaj ugode.

“Osnovni elementi koji prostor čine ugodnim na taj način, to je struktura zida. To je materijal koji se koristi za namještaj koji je rađen baš za ovaj prostor, to je hrast. To je podna obloga, to su tkanine. Sam izgled prostora u smislu tog nekakvog laganog čišćenja prolaznosti, prohodnosti, lagano može prolaziti zrak, a tamo gdje može zrak, može i energija.”, nastavlja Stanković.

Boja koja spaja prostor

Blagovaonski stol s četiri stolice u četiri različite boje koje se nadopunjuju odabrala je Alanova supruga Tajana, a oslikala je i tanjuriće na zidu. 

“Moja supruga ima nevjerojatan talent za boje, ja to stalno govorim. Ono što ja moram crtati ili dugo razmišljati, zamišljati, kod nje je trenutak. Zna točno kako će boje izgledati u prostoru i meni je to, baš me fascinira, znam biti ono oduševljen sa tim momentom vrlo jednostavnog rješavanja problema boja u prostoru i kako to bez problema rješava.”, ponosan je Alan.

Namještaj po mjeri duše

Radna soba privlači svojim umirujućim bojama i  ugodnom sofom, a unikatan radni stol podsjeća na neka prošla vremena.

“Stol je zapravo baš onako napravljen od duše i dao je cijelom prostoru određenu, određenu notu. Napravljen je od starih nogu za tehničke stolove i onda je po narudžbi napravljena gornja ploča. Time smo unijeli malo tradicije i nekog starog vremena, to jest nekog vintagea u prostor pa smo onda to podržali sa rolama za film i još nekim detaljima poput zidnih ukrasa koji imaju neku priču, unose neki život u prostor, ne.”

Krevet je napravljen od istog materijala kao i prozračna pregrada koja propušta taman dovoljno dnevnog svjetla, a cijeli je prostor ukrašen efektnim grafikama.

“Grafike su u slučaju ovog stana birane tako da ispričaju priču ali i da se prilagode prostoru. Znači, nismo radili ono što ljudi često rade pa prilagođavaju prostor slikama nego smo slike odnosno grafike apsolutno prilagodili prostoru. Radila ih je, birala ih je supruga Tajana, a radila ih je kćer koja je zapravo stručna osoba u tome.” rekao je Alan.

Profesionalna deformacija kod uređenja prostora

Uz dovoljno dnevnog svjetla, Alan je pažljivo odabrao rasvjetna tijela u čemu mu je pomogla njegova snimateljska profesija. Postigao je jedan mali stan učiniti većim no što on zaista je.

“Eto to je jedna od prednosti snimateljskog posla, da zapravo čovjek zna da nije uvijek previše nešto što će biti dobro, da neki put treba biti, uglavnom, hoću reći da zapravo snimateljski taj neki moment mi je pomogao da izaberem rasvjetu i da ona bude prilagođena prostoru u smislu stvaranja atmosfere, a ne stvaranja dovoljno svjetla da bi se radilo ili da bi se boravilo, ne.”

Nastavite čitati

Predstavljamo dom

Stan koji djeluje veći nego što zapravo je

Stan veličine 53 četvorna metra bio je urbano i lijepo uređen, no proširenjem obitelji potrebna je bila još jedna spavaća soba.

Uz kompletnu promjenu namještaja, renovirala se i kupaonica. Tlocrtne promjene napravila je arhitektica Gordana Đerić.

Gordana Đerić, dipl. ing. arh.

Kreativna rješenja za maksimalno iskorištavanje prostora

Postojeća, izdvojena, ne funkcionalna kuhinja pretvorila se u dječju sobu, a od dijela velikog dnevnog boravka zatvoren je dio za roditeljsku spavaću sobu. Ostatak stana ostao je otvoren i prozračan: kuhinja, šank, blagavaonica i dnevni boravak.

“Nedostatak spremišnog prostora iskorijenjen je ugradbenim ormarima koji se protežu duž dnevnog boravka. Niše koje su na vrijeme predviđene kod gradnje, u knaufu su omogućile prostora za ormare koji su apsolutno neprimjetni u cijelom stanu” rekla je arhitektica.

Arhitektonskim rješenjem cijeli stan je dobio na prostranosti, a centralni komad namještaja u dnevnoj sobi predivan je modularni kauč. On se može pretvoriti u kutnu garnituru ili u ležaj za spavanje, što u konačnici doprinosi funkcionalnosti prostora. 

Nježnoj boji kauča suprotstavljen je crni zid i dva crna pomoćna stolića koja također doprinose dinamici prostora. Uz neutralne boje i crne detalje, toplina prostora postignuta je parketom, za koji su investitori imali nekoliko zahtjeva.

Poseban naglasak na parket

U Happy Flooru pronašli su ono što su tražili – masivan parket koji u sebi ima prirodne elemente kao što su to čvorovi, godovi, koji će donijeti toplinu prostora kao kontrast bijelini zidova i nježnosti cijelog prostora. Mladen Skitanić iz tvrtke Happy Floor objasnio je da je u ovom stanu rađena kompletna adaptacija.

“Skidan je stari postojeći parket, išli smo na opciju pripreme podloge OSB pločama prvenstveno zbog toga jer je bilo više različitih nivoa, što se s OSB pločama moglo dobiti. Tim se dobila idealna podloga OSB pločama i investitor se odlučio za takozvani troslojni parket po dizajnu kao seljački pod. Parket izgleda potpuno prirodno s istaknutim dijelovima kvrga i godova. Format parketa je metar 90,  širine 19 centimetara, što daje eleganciju i unosi moderan štih u novi prostor.

Uz to su postavljene i bijele lajsne jer one malo i podignu, povećaju prostor, djeluju modernije, a to je i trend zadnjih nekoliko godina. U svakom slučaju s bijelim lajsnama u pravilu se nikad ne može promašiti.” 

Dekorativni elementi

Parket također pridonosi osjećaju prostranosti i povezanosti, a u prostoru blagavaonice stoji okrugli betonski stol sa pristajaćim bijelim stolcima. Iako zove da se obitelj smjesti oko stola, on je u ovom slučaju više dekorativni element, jer će se većina jela i pića odvijati za pregradnim šankom sa pripadajućim prozirnim stolcima. “Ali najveći efekt cijelom stanu daju crne žaluzine umjesto zavjesa, koje zaista u ovoj varijanti crno bijelog sa drvenim podom daju jedan ekskluzivan izgled”, objasnila je arhitektica.

Maksimalan efekt pločica

Kada smo krenuli birati pločice za kuhinju proces nam je bio vrlo kompliciran jer još tada nismo imali izabrane fronte kuhinje, pa smo se pokušali prilagoditi u nekakvom tonu koji nam već prati kupaonicu i cijeli stan da bi se prilagodili toj bež boji kuhinje koja je bila još pod navodnicima, ispričala je Jelena Vodopija, prodajna savjetnica iz tvrtke Toop2Floor

Zid koji dijele kuhinja i kupaonica obložen je efektnom tapetom, a njom su skrivena i vrata malene kupaonice. 

Osnovni motiv pločica nam je bila džungla siva, koja u sebi ima malo svjetlucavog tona, da ne bi bilo dosadno. Sa crnim efektima, kadom i svim elementima, kao i sa kliznim vratima koja na sebi imaju sivo ogledalo postigli smo maksimalan efekt da pločice dođu do izražaja, a i pločice okolo smo uskladili sa nijansom tih pločica tako da prostor djeluje zaista kompaktno, rekla je Đerić.

“Pločice s uzorkom srebrnog sjaja i zelenkastih tonova vrlo je zahtjevna i morali smo tražiti ton koji bi se uklopio u cijelu komponentu, da ne bi odskakale neke boje. Vrlo nam je bilo zahtjevno naći neki isti ton koji bi pratio cijelu priču, a da ne odskače. Uz srebrne pločice uskladili smo crne detalje kako bi istaknuli taj srebrnkasti sjaj, a pojednostavili cijelu priču”, nadovezala se Vodopija. 

Roditeljska i dječja soba

Potpuno funkcionalna roditeljska spavaća soba minimalnih je dimenzija s emotivnom notom dječjih radova na zidovima, a zbog dječje sobe svaki posjetitelj poželi barem na kratko opet biti dijete. 

Dječja soba je maksimalno iskorištena i vrlo zanimljivo rješena.

“Zadržali smo postojeće krevete na kat i doradili krevete krevetom za goste ili za igru sa ormarom ispod, iza je umjetnički rad od djece. Dječje remek djelo na zidu je osvjetljeno, a bočno smo stavili daske i imitirali penjanje po zidu. Djeca su oduševljena”, izjavila je Đerić. 

Na kraju su na zidove postavljene dvije grafike velikih dimenzije koje su dodatno obogatile prostor. 

Nastavite čitati

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice