Predstavljamo dom
Stara zagorska klet u novom ruhu
Stara drvena kuća iz 1950. godine, prije dvije godine dobila je nove vlasnike i krenula u potpunu renovaciju.

Ljubav na prvi pogled
U principu, zaljubili smo se u tu drvenu klet i u pogled koji zapravo puca na naše lijepo Zagorje. Eto, odlučili smo ju kupiti i krenuti u taj projekt, rekao je Matej Kinčić, vlasnik kućice, a njegov otac Zvonimir dodao je da im se svidjela cijela ta ideja obnove zagorskih kućica, gdje su maksimalno nastojali očuvati taj autohtoni izričaj.

Smještena na osami, na brežuljku s prekrasnim pogledom, danas je malena kućica od svega 35 kvadrata, čiju su obnovu većim dijelom napravili otac i sin. Zvonimir Kinčić rekao je da je sve kompletno obnovljeno.
Proces obnove stare kleti
Kućica je bila stara drvena kletica na zemljanom podu, gdje smo iskoristili sve što se dalo iskoristiti od te drvene građe. Ostalo smo zamijenili, stavili smo nove temelje, vratili smo taj donji dio autohton, a drugo smo stavili sve novo, rekao je Zvonimir Kinčić.

Matej se nadovezao i objasnio da su prvo skinuli stari krov, koji se nije dao spasiti. Vanjske zidove, koje su činile hrastove grede, označili smo svaku svojim brojem. Tako da, kada se vraća na mjesto, znamo točno koja gdje ide, zato što svaka je rezana na mjeru, svaka ima poseban utor, zapravo da, kada je ona bila građena, da sjedne na mjesto. Grede su bile spajane drvenim klinovima, a mi smo to ipak zamijenili modernijom metodom i spajali ih dugim vijcima, rekao je Matej Kinčić.
Instalacije i grijanje
Na hladan dan, kakav je bio u vrijeme naše posjete, isparavanje topline iz hidromasažne kade bilo je vrlo primamljivo, no, toplina kućice ipak nas je ugrijala. Uz korištenje obnovljivih izvora energije, logičan odabir bilo je podno grijanje.

Podno grijanje smo stavili jer nam se činilo da će biti najzgodnije, najpovoljnije za jedan ovako mali prostor. To podno grijanje na struju ide s obnovljivim izvorima energije koje koristimo i to je nekako prirodni slijed stvari, zapravo, rekao je Zvonimir.
Stil uređenja i izbor materijala
Toplina interijera postignuta je idealnom kombinacijom modernog i tradicionalnog stila.


Uglavnom, svi materijali su prirodni i autohtoni, a nastojali smo sačuvati postojeće materijale koliko smo mogli. Drvo, kamen, stara cigla – hrpa stvari je dolazila u hodu, kako smo tu svaki dan. Sve nam kroz ruke prođe, pa onda, aha, ovo bismo mogli tu iskoristiti, ovo bismo mogli ovdje. Hrpu stvari smo već i maknuli, pa smo onda vraćali sa skladišta. To ćemo staviti tu, to ćemo staviti tamo. Tako smo dobili toplinu objekta, rekao je Zvonimir.

Željeli smo zadržati što više originalnog drveta, da se vidi i da bude naglašeno. Iznutra smo željeli spojiti moderno i tradicionalno, da se vidi da je to zagorska kuća, ali neki dijelovi su napravljeni modernije ipak.
Detalji u uređenju by Mama
Mama je pomogla sa unutarnjim uređenjem, ona je birala neke detalje, sitnice i to. Ono što njoj ide jako dobro, mama je odabrala kuhinju. Njoj je palo na pamet da bismo stara vrata od same kućice pretvorili u panoramski prozor i stara vrata iskoristili kao sjenilo tog prozora, nadovezao se Matej.

Dosjetila se i postolje stare šivaće mašine iskoristiti za postolje za umivaonik, što je kupaonici dalo poseban šarm.
Predivno uređena galerija
Minimalno prostora zauzele su drvene stube koje vode na bajkovitu galeriju s mnoštvom prirodnog svjetla.


Galerija je u principu spavaći prostor, dignuta iznad boravka. Nasuprot kreveta je velika staklena stijena koja gleda na krajolik. Krevet je napravljen od greda koje su prije držale bačve u samoj kleti, a jedan stolar ih je obradio i napravio od njih krevet, autohton.

Otac i sin su dali novi život jednoj staroj kleti, a mamina kreativnost dala joj je zanimljiv karakter.
Predstavljamo dom
Muški stan u svijetlim tonovima – dokaz da “man cave” može biti elegantan

Predrasuda je da muškarci uvijek biraju tamne tonove za uređenje interijera. Međutim, jedan prekrasno uređen muški stan u novogradnji pokazuje da svijetli, neutralni dekori mogu biti jednako privlačan izbor.
Dizajnerica interijera Margareta Matko Drezga osmislila je interijer koji spaja funkcionalnost, estetiku i osobne želje investitora. Klijent je jasno izrazio da želi isključivo svijetle i neutralne tonove u svom novom domu.
Obiteljski stan koji oduzima dah – tamni tonovi i pametni materijali
Pametna organizacija na 46 kvadrata
Ovaj muški stan prostire se na 46 kvadratnih metara i uključuje komotan ulazni prostor, kupaonicu, kuhinju, blagovaonicu, dnevni boravak otvorenog tipa, odvojenu spavaću sobu i natkrivenu terasu od 6 kvadrata.
Adaptacijom je stan od 70 kvadrata postao minimalistička oaza za mladog sportaša
Već pri ulasku u stan primjećuje se promišljena organizacija – prostrani ulazni ormar od poda do stropa i ogledalo s indirektnom rasvjetom stvaraju osjećaj prostranosti i svježine.

Svjetlo, toplina i prirodni tonovi za prozračan muški stan
Stan je uređen isključivo svijetlim materijalima: kašmir dekor u mat izvedbi, bijeli iverali i detalji od bijeljenog hrastovog parketa stvaraju ujednačen, prozračan izgled.
“Kombinirali smo kašmir dekor s bijelom i drvenim nijansama kako bismo postigli moderan, ali topao ugođaj,” objašnjava dizajnerica.
Klub stolići – najnepotrebnija potrebna stvar u vašem domu!
U dnevnom boravku, dva stolića izrađena su od ostataka materijala kuhinje i radne ploče, čime se prostor dodatno povezao. Kutna garnitura, nešto tamnijih tonova, odabrana je kao suptilan kontrast svijetlim površinama.


Kuhinja s pametnim rješenjima za muški stan
Iako kompaktna, kuhinja ostavlja dojam prostranosti zahvaljujući izvlačnim sistemima i upotrebi Laminam radne ploče, koja omogućava elegantnu integraciju sudopera i kuhala.
“Korpusi iste boje kao i fronte dodatno su podigli dizajn kuhinje, ali i cijenu,” ističe Darko Kadović iz stolarije koja je izradila kuhinju.



Minimalizam u spavaćoj sobi i kupaonici
U spavaćoj sobi dominira jednostavnost – veliki bijeli ugradbeni ormar uklopljen je u prostor tako da ostavlja minimalan vizualni dojam. Ostatak namještaja odabran je gotov i usklađen s ostatkom interijera.
Kupaonica također prati glavnu estetsku nit stana: kašmir dekor na ladicama, dodatni ormarići za skladištenje i keramika usklađena s kuhinjskom radnom pločom čine prostor funkcionalnim, ali nenametljivim.


Stan koji ruši stereotipe
Ovaj muški stan dokaz je da svijetli tonovi, prirodni materijali i pažljivo odabrani detalji mogu stvoriti moderan životni prostor.
Bez tamnih boja i klasičnog “muškog pećinskog” dojma, stan odiše prozračnošću, udobnošću i stilom – savršenim spojem funkcionalnosti i estetike.
Predstavljamo dom
Stan koji oduzima dah – tamni tonovi i pametni materijali
Uređenje interijera tamnim bojama – spoj estetike, tehnologije i svakodnevne funkcionalnosti

Tamni tonovi u interijerima sve češće postaju izbor onih koji žele sofisticiran izgled prostora. Ipak, često se postavlja pitanje – koliko su takvi dekori praktični za svakodnevni život? Primjer stana od 80 m² koji je uredila dizajnerica interijera Margareta Matko Drezga pokazuje da uz pravi odabir materijala, tamni tonovi mogu biti i estetski dojmljivi i izuzetno funkcionalni.
Tlocrtne prilagodbe za maksimalnu iskoristivost prostora
Prvotna organizacija stana uključivala je tri spavaće sobe i dvije kupaonice. Na prijedlog dizajnerice, prostor je prenamijenjen u funkcionalniju cjelinu – roditeljska soba s garderobom, kupaonicom i malim kućnim uredom (master suite), dok je u hodniku dobiven dodatni prostor za ugradbeni ormar. Rezultat je protočan, skladan tlocrt u kojem svaki kvadrat ima svrhu.
Fenix materijal: mat površina otporna na tragove korištenja
Središnji dio stana – kuhinja – izrađena je u Fenix dekoru Grigio Bromo. Riječ je o nanotehnološkom materijalu otporom na otiske prstiju i mehanička oštećenja, idealnom za svakodnevnu upotrebu.

“Fenix se može čak i regenerirati glačalom preko vlažne krpe ako dođe do mikro ogrebotina,” objašnjava Mladen Lovreković iz Elgrada.
Uz kuhinju, u istom je materijalu izrađena i biblioteka u dnevnom boravku, čime se prostor dodatno estetski povezuje.

Estetika i funkcionalnost: Uređenje interijera tamnim bojama
Sve više vlasnika stanova odlučuje se za uređenje interijera tamnim bojama, no pritom je ključno birati materijale koji su praktični i otporni na tragove korištenja. Upravo to omogućuje spoj Fenix površina i dodataka poput keramičkog stola koji teži 300 kg, a izrađen je i ugrađen na licu mjesta – kranom, zbog svoje osjetljivosti.
Dnevni boravak nadopunjen je svijetlom heksagonalnom garniturom koja uravnotežuje tamne površine i daje prostoru prozračnost.

Savršen sklad drvenih i tamnih dekorativnih površina
Kroz stan su korišteni drveni dekori poput Jasen Abano površine u Perfect Sense Matt izvedbi, koji vjerno imitiraju prirodno drvo, ali su otporniji na habanje i vrlo jednostavni za održavanje. U kombinaciji s tamnim površinama poput Fenixa, postiže se sklad boja i tekstura – bez kompromisa u funkcionalnosti.

Praktična garderoba i moderno uređene kupaonice
Walk-in garderoba izrađena je u tamnosivoj boji i opremljena izvlačnim ladicama za nakit i sitne predmete. Ovaj sustav povećava preglednost i funkcionalnost, čime se koristi puni potencijal prostora.

U kupaonicama se ističe keramika velikog formata te vodootporna tapeta u roditeljskom tušu, a namještaj od stakla dodatno podiže eleganciju prostora.

Ovaj stan dokaz je da uređenje interijera tamnim bojama ne mora značiti komplicirano održavanje – naprotiv, uz pravilan izbor materijala poput Fenix površina i Perfect Sense dekora, tamni tonovi postaju saveznik u stvaranju modernog, ali i funkcionalnog doma. Spoj pametnih rješenja, tekstura i nijansi stvara interijer koji odiše toplinom, udobnošću i dugotrajnom elegancijom.