Povežimo se

Uradi sam

Šest jednostavnih trikova kojima ćete produljiti vijek rezanom cvijeću

Produljite život buketu cvijeća

Predivne boje i mirisi buketa svježeg cvijeća uvijek su drag dodatak u svakom domu… Svi znamo da se rezanjem skraćuje život cvijeta, ali ipak možemo nešto učiniti kako bi ono što dulje trajalo i uljepšavalo prostor. Puno svježe vode koja će spriječiti razvoj bakterija, važan je korak, a i ostali savjeti su jednostavni i lako ih je slijediti.

1. Koristite čistu vazu

kako bu buket ostao svjež, važno je očistiti vazu u koju ćete ga staviti kako biste eliminirali potencijalni štetne bakterije i spriječili njihov rast. Možete biti sigurni da je čista tako što ćete dodati malo izbjeljivača u vodu te nakon pranja dobro isprati.

Ovo su najvažnija pravila kod sadnje hortenzija – ako želite da cvjetaju cijelo ljeto

2. Pazite kako režete stabljike

Uvijek je potrebno stabljike rezati pod kutem od 45 stupnjeva jer će taj korak spriječiti da one leže na na dnu vaze i zauzimaju puno mjesta. Ovako ćete im omogućiti i potpuno apsorpciju vode. Koristiti škare ili nož, a ako je moguće učinite to u vodi.

3. Uklonite višak lišća

Uz listove, uklonite i male grančice koje se mogu nalaziti na stabljiki. To je ustvari prva stvar koju morate napraviti kada buket unesete u kuću. Pravilo je da uklonite sve do linije gdje počinje voda jer lišće će trunuti i bakterije u vodi će skratiti život buketu.

4. Nahranite svoje cvijeće

Njemu će koristiti malo šećera i određene kiseline, kako bi bolje apsorbirale vodu. Možete kupiti i već gotove pripravke koji će hraniti vaše cvijeće, a potrebno ih je samo staviti u vodu.

5. Redovito mijenjajte vodu

Cvijeće uvijek mora imati svježu vodu kako bi se zaštitilo od bakterija. Savjet je da vodu mijenjate svaki dan jer ćete tako produljiti život buketu.

Želite biljke posaditi u pijesku? To je odlična ideja, a stručnjaci otkrivaju zašto

6. Cvijeće ne voli vrućinu

Baš kao i ostale biljke koje sadite u teglama, i vaš buket ima svoje potrebe. Ako ga stavite na mjesto gdje nema direktnog sunca, on će sigurno trajati dulje. Što je hladnija prostorija to će vaš buket biti sretniji.

Oglas

Uradi sam

Ne bacajte stari tepih, keramiku, namještaj… Puno je predmeta koji se jako lako popravljaju

Neke stvari je bolje sačuvati i obnoviti

Možda o kućanstvu vodite brigu, ali na neke predmete će vrijeme ipak utjecati ali i činjenica da ih se stalno koristi. Prije nego ih bacite, razmislite možete li ih kako popraviti? Iznenadit ćete se koliko je lako nekim predmetima, koji su vam vjerojatno dragi, vratiti pravi sjaj.

Od omiljene vaze do tepiha, donosimo popis staviti koje je bolje popraviti nego baciti.

Keramika

Ako je napukla vama najdraža šalica ili vaza, lako ih možete popraviti. Ako se radi o poroznoj keramici, ona bi se trebala prvo navlažiti a onda lijepiti jer će tako ljepilo jače držati. Pažljivo spojite komade keramike i ostavite da se suši. Kako imate malo vremena da sve napraviti savršeno, pripremite sve potrebno i obavezno uklonite svu prljavštinu koja se na predmetu nalazi.

Igračke

Plišani medo vašeg djeteta ne mora misteriozno nestati jednom kada popuste šavovi ili ispadne malo punjenja. Napuniti ga možete gazom ili vatom, a zaštiti rubove iglom i koncem, a bilo bi ga dobro i ponekad oprati.

Tegle za cvijeće

Ako su od gline, naravno da će se kroz neko vrijeme na njima pojaviti pukotine. Možete uzeti komad bakrene žice i provući je kroz pukotine te sa nutarnje strane privezati.

Koju boju kuhinjske radne površine odabrati i kako kombinirati s ostalim namještajem?

Ako je potrebno posudu lijepiti potrebno je koristiti epoksi ljepilo tako što ćete ga staviti u pukotine i ostaviti da se suši. Naknadno je potrebno nježnim papirom za brušenje odstraniti višak ljepila.

Oštećen namještaj

Nekoliko ogrebotina na vašoj predivnoj komodi ne znači da je vrijeme da se ona bavi. Mrlje od vode i male ogrebotine se mogu riješiti uz malo strpljenja i alata. Kojom ćete se tehnikom koristiti, ovisi o tipu oštećenja.

Zelena obnova doma: Ako vam je prioritet održiva gradnja, slijedite ove savjete

Ako su se pojavile mrlje od vode, na njih stavite soli i potreban je izvor topline kako bi ona izvukla vlagu. Oblaganjem ladica možete prekriti ogrebotine, ali ako se radi o šteti nastaloj od termita, možda ćete ipak morati razmisliti o kupovini novog namještaja.

Namještaj za balkone i vrt

Pojava hrđe na vanjskom namještaju je sasvim normalna i česta pojava radi izloženosti vjetru, suncu i kiši. Za početak se riješite hrđe te nanesite sredstvo koje od nje štiti, a ako je potrebno, bojom dodatno osvježite izgled namještaja.

Tepisi

Ako pazite na kvalitetu tepiha i tapisona, onda vjerojatno računate de će vas dugo služiti prije nego kupite novi. Ako je šteta mala i na samo jednom dijelu, možete ga popraviti tako da zašijete ili nalijepite neki sličan materijal koji će odgovarati originalnom dezenu.

Tepih se može i restaurirati, ali o tome razgovarajte sa stručnjakom. Ako se radi o velikoj šteti, onda je pametnije kupiti novi tepih.

Nastavite čitati

Uradi sam

Jednostavno i zabavno – napravite sami hranilicu za ptice

Izrada hranilice za ptice može biti zabavno i korisno iskustvo za ljubitelje ptica svih uzrasta

Bez obzira jeste li iskusni ili tek počinjete, izrada hranilice za ptice jednostavan je projekt koji može pružiti sate uživanja i vama i pernatim posjetiteljima u vašem dvorištu.

Osim što je i zabavna aktivnost za djecu, uči ih o očuvanju divljih životinja i pomaže im da cijene prirodu. Gledanje ptica kako posjećuju hranilicu može im potaknuti ljubav prema otvorenom i pružiti osjećaj čuđenja i uzbuđenja.

Kućica za ptice može pomoći oplemeniti kuću dodajući dašak prirode u okolni prostor. Hranilice za ptice mogu privući razne vrste ptica u dvorište, pružajući mirnu i spokojnu atmosferu.

Ako želite privući ptice u vaš vrt zasadite ove predivne biljke

Osim toga, hranilice za ptice mogu poslužiti kao ukrasni element, posebno ako su ukrašene bojom ili drugim ukrasnim elementima. Kućice za ptice može biti jednostavan, ali učinkovit način oplemenjivanja kuće i dodavanja ljepote okolnom prostoru.

Izrada hranilice za ptice – što je potrebno?

Prije nego počnete, prikupite sve potrebne materijale za ovaj projekt. Trebat će vam čvrsti komad drveta, pila, metar, čavli i čekić. Nemojte žuriti s procesom. Uzmite si vremena i provjerite je li sve ispravno napravljeno kako biste osigurali kvalitetan gotov proizvod.

Ukrašavanje hranilice za ptice može biti vaš način dodavanja osobnog pečata vašem projektu. Jedna je mogućnost obojiti hranilicu bojom kako biste je zaštitili od vremenskih nepogoda i dodali ukrasni dodir.

Nahranite ptičice u vašem vrtu

Također možete koristiti šablone ili naljepnice za dodavanje dizajna ili uzoraka hranilici. Druga mogućnost je dodavanje ukrasnih elemenata poput stakla u boji ili perlica u hranilicu.

Kada je vaša hranilica gotova, vrijeme je da je objesite na sigurno i sigurno mjesto. Možda biste trebali odabrati mjesto koje je lako vidljivo iz vašeg doma kako biste mogli uživati u promatranju ptica dok se dolaze hraniti.

Također ćete se htjeti uvjeriti da je hranilica obješena dovoljno visoko da bude izvan dohvata grabežljivaca, poput mačaka ili vjeverica.

Nastavite čitati

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice