Povežimo se

Predstavljamo dom

Kako izgleda idealna kupaonica Ane Rucner

U posljednje vrijeme kupaonica često služi i kao oaza za opuštanje. Kako izgleda ona idealna otkrila nam je naša najpoznatija violončelistica Ana Rucner.

Za nju je kupaonica mjesto opuštanja. Ali i mjesto pripreme za naporne nastupe. Kad uređuje kupaonicu, Ana Rucner traži sve u jednom – ona treba biti funkcionalna i lijepa. Takav je i jedan od njezinih omiljenih komada u kupaonici.

Funkcionalna i lijepa kupaonica

„Ovo ogledalo je multifunkcionalno ogledalo s obzirom da je i radijator. Ovdje je ugrađen grijač protiv magljenja, a s obzirom na to da se volim jako dugo tuširati, to mi puno znači. Ručnike poslije objesim da se suše. A super je zato što je dizajnerski komad, pristupačan je cijenom i vrlo je lijep i krasi moju kupaonicu u potpunosti“, otkriva nam Ana.

ana-rucner-ogledalo-radijator-abc-interijer-domnakvadrat

Dizajnerski električni radijator Novellini Sole može se postaviti okomito ili vodoravno, a dolazi i u različitim veličinama.

Ana Rucner priznaje da je veliki esteta što se tiče uređenja doma: „Baš uređujem stan u Zagrebu i svoj apartman na Pagu i kupaonica mi je vrlo bitan detalj. Vrlo sam zadovoljna što poznajem ABC interijer i godinama ovdje dolazim gdje stvarno na jednom mjestu možeš pronaći sve za kupaonski namještaj, osoblje koje radi je prilično ljubazno, sve ti nacrtaju, pokažu, pripreme.“

ana-rucner-violoncelo-domnakvadrat-abc-interijer
Foto: ABC interijer

Važnost 3D vizualizacije

Usluga 3D vizualizacije kupaonice koju ABC interijer ima u svojoj ponudi Anu je oduševila.

„Vrlo je bitno pri uređenju da stvarno možeš doživjeti 3D istinski kako će tvoja kupaonica izgledati, jer jedno je što mi zamišljamo, a drugo je kad nešto vidiš u samom ambijentu u dućanu i treće je kako će to stvarno izgledati u tvom ambijentu. Ovdje možeš dobiti kompletnu 3D vizualizaciju, odnosno cijelu sliku kako će kupaonica izgledati“, kaže Ana.

Detalji čine razliku

Naša najpoznatija violončelistica dodaje kako je odrastala u obitelji gdje je sve bilo nekako jednostavno. Postojala je samo srebrna boja standardne slavine i umivaonik. Kroz vrijeme i godine se to promijenilo, danas ima jako puno detalja na slavinama. One talijanske kuće Daniel Rubinetterie nude različite završne obrade i boje. Sjajne, mat, četkane, lako se prilagode ostatku kupaonice.

daniel-rubinetterie-slavine-abc-interijer-domnakvadrat

„U ABC interijeru sam iz prve našla sve. Jako mi se dopada mat zlatna boja i crna i minimalizam. To je ono što meni čini kupaonicu i ispunjava me potpuno zadovoljstvom“, dodaje.  

U kupaonici se treba naći mjesta i za spremišni prostor. Ali i taj komad namještaja može biti vrlo atraktivan.

Atraktivan spremišni prostor u kupaonici Ane Rucner

„Ormarići u kupaonici su jako važni, ovo je jedno posebno limitirano izdanje grupacije Porcelanosa – Gamadecor. Posebno je po tome što se otvara na touch. Ima lijepe elemente, prekrasan umivaonik, a ove boje, boja oraha i kave su zapravo vrlo opuštajuće. Meni osobno, nakon koncerta kad dođem i kad se hoću opustiti u kupaonici, u kadi, ove boje mi daju tu jednu toplinu, zaključuje Ana.

porcelanosa-gammadecor-kupaonski-ormaric-abc-interijer-domnakvadrat

Kupaonice nisu samo mjesto u kojima boravimo jer moramo, već i mjesto opuštanja i uživanja. Zato ih uredite tako da ispune taj svoj potencijal.

A komadi koje je odabrala Ana Rucner dostupni su i vama jer u ABC interijeru traje darivanje.

ana-rucner-u-kadi-abc-interijer-domnakvadrat
Foto: ABC interijer

Oglas
Kliknite kako biste komentirali

You must be logged in to post a comment Login

Ostavi komentar

Arhitektura

Kuća Nodi proglašena je najuspješnijim ostvaranjem stambene arhitekture u Hrvatskoj

Kuća Nodi je nastala dogradnjom postojeće male kuće u Ivanić Gradu

Svake godine Udruženje hrvatskih arhitekata dodjeljuje nagrade za najbolja ostvarenja u nekoliko kategorija. Ove godine nagradu Drago Galić za najuspješnije arhitektonsko ostvarenje na području stambene arhitekture dobili su Nikola Fabijanić i Jure Glasnović, a mi smo posjetili nagrađeni objekt.

“Kuća Nodi je ustvari nastala dogradnjom postojeće skromne male kuće u Ivanić Gradu.”, navodi dipl. ing. arh. Nikola Fabijanić, a želja investitora bila je proširiti stambeni prostor minimalnom kvadraturom ili minimalnim ulaganjima.

Zadatak Dine Šarića, investitora, je bio isključivo proširenje životnog prostora, ali nakon što su mu predstavili prvi render, shvatio je da stručnjaci znaju o čemu govore i da je upravo to ono što njemu treba – otvorena kuća koja dozvoljava dozu privatnosti, a opet dodir s okolišem.

80 četvornih metara novoizgrađenog dijela objekta koristit će se kao dnevni dio kuće.

“Nadograđeni su dnevni dijelovi, blagovaonica, kuhinja, terasa, dnevni boravak. Ostatak prostora, poput onog za spavanje je riješeno u postojećem objektu s minimalnim prenamjenama prostora. Ta dva dijela se spajaju kroz ulazni prostor. To je jedina točka gdje su oni povezani. I zapravo, znači odmah prilikom ulaska se ulazi ili u novi, ili u stari dio.”, pojasnio je arhitekt.

Tripartitna podjela kuće

Tripartitna podjela kuće – zidani potez prema susjedu, ostakljeni niz dnevnih prostora i trijem prema vrtu, omogućila je dobru povezanost između prostorija.

“Ona joj je dala s jedne strane karakter, tako se barem nama čini. S druge strane je omogućila organizaciju tog prostora u neke vrlo jasne zone koje se onda u trećoj osi “miješaju”: trijem postaje loggia, iz loggie se pretvara u dnevni boravak itd. Ali je u samoj organizaciji omogućila vrlo jasne prateće prostore, glavne životne prostore; i ovaj treći je prostor u kontaktu s vanjskim.” navodi Jure Glasnović, arhitekt.

Velike staklene stijene prostoru osiguravaju mnoštvo dnevne svjetlosti, a osmišljeno je i rješenje za hlađenje.

Arhitekt Glasinović naglašava kako kuća ima velike staklene stijene koje, iako izuzetno kvalitetno napravljene od troslojnog stakla, svejedno ne rješavaju veliko zagrijavanje od strane sunca.

“S obzirom na to pokušali smo s tim nadsvjetlom prema sjevernom rubu dobiti to poprečno provjetravanje koje će onda zapravo ukloniti višak tog toplog zraka u prostoru. Tako da u svakom slučaju omogućuje da prostor bude ugodniji i bolji i evo za sada ne koristi klimatizaciju nego se isključivo prirodnim provjetravanjem stvara ugodan životni prostor.”,

Prilikom gradnje, arhitekti su birali materijal koji će s godinama kuću učinit još dojmljivijom pa se inzistiralo na sirovosti materijala koji će dobro stariti. “To su materijali poput drveta, betona, betonske blok opeke, itd., s kojima pokušavamo baratati da oni ostanu elementarni, sirovi i da s godinama izgledaju, po nama, bolje.”, dodao je arhitekt.

Dvorište je osmišljeno kao integralni dio kuće koje stvara jedinstvenu cjelinu i daje dojam prostranosti.

“Glavna karakteristika i želja zapravo, osnovna želja je bila zapravo afirmirati dvorište i dobiti osjećaj da zapravo živiš na parceli, da živiš u cijelom dvorištu, a ne u samoj kući koja je jako mala. Tako da želja je bila da osjećaj prostora bude puno veći nego što je zapravo kvadratura same kuće. Iako je cijela kuća u staklu privatnost korisnika je velika zato što se radi o zatvorenom dvorištu – atrijskom tipu izgradnje. Nalik panonskoj gradnji išaranog sela. Tako da imamo zapravo na relativno maloj čestici, relativno veliko dvorište koje je izuzetno privatno.”, zaključio je Fabijanić.

Ovaj pažljivo osmišljen arhitektonski projekt učinio je Kuću Nodi ugodnim životnim prostorom.

Nastavite čitati

Predstavljamo dom

Moderna klasika u predivnom stanu od samo 38 kvadrata – ključnu ulogu imaju boje

Josipa Dumančić specijalizirala se za klasično uređenje interijera, smatra ga bezvremenskim stilom

Josipa Dumančić specijalizirala se za klasično uređenje interijera, smatra ga bezvremenskim stilom

Stan od svega 38 četvornih metara sastoji se od ulaznog hodnika, kupaonice, kuhinje i jedne veće prostorije u kojoj se nalazi dnevna soba, blagovaonica i spavaća soba, a odvojene su na vrlo zanimljiv način.

Cilj je bio maksimalno iskoristit prostor i učinili smo to da smo ovaj blagovaonski dio i boravak odvojili s odvojili od spavaćeg dijela s drvenim letvicama i tako smo dali jednu prozračnost, prostranost i jednu toplinu doma. Stil je moderna klasika. S puno detalja koji isto daju jednu toplinu, kristalni lusteri i opet ove rozete ukrasne, koje čine prostor jako elegantnim. Baršun isto također daje jednu eleganciju i savršeno se uklapa uz sve ovaj moderan stil.”, pojasnila je dizajnerica interijera Josipa Dumančić.

Što je moderna klasika u interijeru?

Moderna klasika temelji se na povezivanju estetike modernog dizajna interijera s jednostavnosti klasičnog stila stvarajući čiste i upečatljive prostori koji ostaju u sjećanju. U ovom stilu uređenja ključnu ulogu imaju boje.

“Birali smo upravo to, pastelne boje. Klijentica je željela stvoriti jedan udoban, elegantan dom i funkcionalan i koristili smo te pastelne boje koje pružaju zapravo dosta svjetlosti i daju osjećaj, vizualni osjećaj većeg prostora.”, dodaje sugovornica.

Tiffany lampe, baršun, pozlaćene posude…

Kombinacijom modernog namještaja, poput okruglog stola s baršunastim stolcima postignuta je suptilna sofisticiranost, a odabrani klasični detalji poput kristalnih lustera, Tiffany lampe, pozlaćenih posuda, svijećnjaka i mnoštvo svježeg cvijeća savršeno se nadopunjuju.

“Okrugli stol mi je nekako najpraktičniji u manjem prostoru jer jednostavno te moderne linije mi nekako više idu uz taj okrugli stol, da na neki način bude klasični prijelaz klasike i tog modernog stila u prostoru. “, smatra Dumančić.

Modernoj klasici suprotstavljena je kuhinja rustikalnih nota

Rađena je po mjeri u nježnoj boji s dodatkom malenog šanka uz kojeg stoji polubarski stolac kao idealno mjesto za jutarnje rituale.

“Jednostavno klijentica je znala točno što želi i u dogovoru s njom baš smo odlično ovoga odradili taj dio. Htjela baš imati jedan dio za jutarnje ispijanje kave, čitanje, opuštanje i za objedovanje. Taj otvoreni dio je prekrasan i prevladavaju tople, bež nijanse i zidna opeka je postavljena jer ona daj jednu rustikalnu notu tom klasično modernom prostoru i jednostavno imate osjećaj živahnosti prostora.”

Zidna opeka zalijepljena duž cijele kuhinje daje predivan kontrast suvremenom stilu života, a nasuprot nje nalazi se romantičan spavaći dio.

Za uživanje u prvim zrakama sunca, dizajnerica je odlučila zatvoriti balkon.

“Balkon smo baš pretvorili u zimski vrt i to je na neki način oaza za opuštanje od svakodnevnog života uz ispijanje kave, čitanje knjige i na neki način smo htjeli stvoriti i jedan skladišni prostor koji, u kojem možete odložiti dekice, neke predmete, knjige, tako par sitnica.”, otkriva dizajnerica.

Ulazni hodnik i kupaonica uređeni su istom stilu, a dizajnerica je domišljato na komadima namještaja zamijenila ručkice kako bi bolje odgovarali klasičnom stilu. Bezvremenski stil uređenja savršeno se uklopio u ovaj mali stan s mirisom klasike.

Nastavite čitati

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice