Uradi sam
Kako regulirati krvni tlak i masnoće u krvi?
Krvni tlak je pritisak krvi na stijenke krvnih žila. Mjereći ga možemo ustanoviti je li u granicama normale ili je visok, osnosno nizak.

TLAK
Za tlak, ali i za bolje opće stanje organizma, svako jutro u čašu vode stavite žlicu jabučnog octa i žličicu meda.
NISKI TLAK – Za reguliranje niskog tlaka pijte vodu japanske gljive. Dobro će Vam činiti i nekoliko šalica jake kave i čaša (ali samo jedna čaša) crnoga vina.
VISOKI TLAK – Ako imate problema s visokim tlakom od ½ l vode i češnja češnjaka napravite tekućinu koju ćete piti s čajem od matičnjaka i kadulje. Češnjak stavite u vodu da stoji 2 dana. Nakon toga procijedite. Od iste količine matičnjaka i kadulje napravite čaj i u njega stavite 20 kapi otopine češnjaka.
Za visoki tlak dobro je jesti sirovu ciklu s limunovim sokom.
REGULIRANJE TLAKA – Tlak se može regulirati čajem od gloga (Crataegus). Dnevno popijte 3 dl. Ako glogov čaj pripremate od cvjetova, dovoljno Vam je pola žličice čaja na 3 dl vode, a ako koristite bobice, dovoljan je prstohvat. Čaj od gloga uravnotežit će tlak, dakle, ako je visok – snizit će ga, a ako je nizak – povisiti.
MASNOĆE U KRVI (Cholesterinum)
Izvrstan način da se riješite masnoće u krvi je tinktura češnjaka. No, s njom morate biti oprezni, jer je ne smiju uzimati osobe koje ne podnose češnjak i osobe koje imaju niski tlak. Ako, dakle, ne pripadate niti u jednu od tih dviju skupina nabavite:
25 dag mljevenog češnjaka,
3,5 dl alkohola.
Češnjak stavite u alkohol i ostavite stajati 15 dana. Nakon toga procijedite, a dobivenu tekućinu pit ćete u mlijeku. Prvi dan u šalicu mlijeka stavite 1 kap tinkture, drugi dan dvije i tako svaki dan jednu više do tridesetog dana. Od tridesetoga dana počnite uzimati svaki dan po jednu kap manje – dakle 29, 28, 27… pa sve do 1. Nakon toga pijte dnevno po 3 kapi u mlijeku sve dok ne potrošite tekućinu.
Drugi, također djelotvoran način je da natašte pojedete 2 dl jogurta u koji ste stavili veliku, vrhom punu žlicu kokosovog brašna.
Iz knjige: Mali savjeti 2, Dea Olup

Ako se vašom kuhinjom širi čudan miris, postoji mogućnost kako vam se neka od namirnica u hladnjaku pokvarila. Ako i nije, pojedine namirnice poput ribe i nekih vrsta povrća imaju snažan miris i kad su svježe. Donosimo vam savjete kako se riješiti neugodnih mirisa iz hladnjaka u nekoliko koraka.
Za čišćenje hladnjaka trebat će vam sljedeće: plastična posuda, limun, voda i sapun, soda bikarbona, ocat, zobene pahuljice ili talog od kave i krpa za čišćenje.
1. Ispraznite hladnjak
Prvo isključite hladnjak iz struje te izvadite sve namirnice. Usput provjerite rok namirnicama i uklonite one koje više nisu za uporabu. Maknite sve pokretne police i pretince.
2. Napravite sredstvo za čišćenje
Nakon što se hladnjak otopio te ste maknuli suvišnu vodu, napravite svoje vlastito sredstvo za čišćenje. U plastičnu posudu stavite dvije litre vode i dodajte jednu i pol jušnu žlicu sode bikarbone.
Kako biste dezifincirali hladnjak ovom pripravku dodajte nekoliko kapi bijelog octa, dok će se nekoliko kapljica limunovog soka pobrinuti za osvježavajući miris.
Šest prirodnih osvježivača prostora
3. Počnite s čišćenjem
Hladnjak prebrišite vlažnom krpom koju ste prethodno umočili u mlaku vodu i ocijedili. Nakon što ste uklonili prljavštinu iz pukotina (posebnu pažnju obratite na zaštitnu gumu na vratima hladnjaka) i očistili pomične elemente, vratite namirnice na mjesto.
4. Pobrinite se da hladnjak što dulje zadrži svježinu
Kako bi hladnjak što duže zadržao svježinu, na tanjurić stavite polovicu limuna te ga mijenjajte jednom tjedno. Neugodne će mirise neutralizirati i talog od kave ili zobene pahuljice koje je potrebno mijenjati svakih nekoliko dana.
Uradi sam
Jednostavan trik za čišćenje srebrnine
Vratite sjaj potamnjelom peharu ili priboru za jelo!

Srebrnina s vremenom oksidira, što će narušiti njenu ljepotu. Donosimo jednostavan savjet za čišćenje srebrnine pomoću svakodnevnih namirnica.
Aluminijska folija i soda bikarbona
U posudu stavite komad aluminijske folije, ulijte litru kipuće vode i dodajte žlicu sode bikarbone. Srebrninu potopite u vodu i to na način da bude u kontaktu s folijom. Nakon 10-20 sekundi plastičnim hvataljkama oprezno izvadite tretirano srebro i isperite čistom vodom.
Tamnjenje srebrnine potiče sumpor u zraku. Kako bi što manje korodirala, srebrninu redovito perite, dobro osušite i skladištite omotanu u tkaninu kako bi što manje bila u kontaktu sa zrakom. Srebrninu je posebice važno očistiti od otisaka prstiju, soli i kiseline (npr. limunove kiseline).
Riješite se dosadnih mrlja uz savjete vaših baka
Kako biste usporili tamnjenje, u ladicu sa srebrninom stavite jedan do dva komadića krede. Kreda će također apsorbirati vlagu.