Povežimo se

Lifestyle

Otkrivamo koja je tajna udobnosti i kvalitete vašeg sna

Jastuk!!! Vječna dvojba u odabiru jastuka je njegov sastav, tvrdoća/mekoća i uvjeti održavanja.

Ukoliko ste i vi jedna od onih osoba koje muku muče s odabirom, možda vam uspijemo barem dio dvojbi pretvoriti u jednadžbu. Na tržištu je izuzetno velik broj modela jastuka i jedini pravi način jest da isprobate nekoliko favorita prije same odluke o kupnji–onda  kada je to moguće, naravno. To bi svatko od nas trebao učiniti kada kupujemo jastuk za osobne potrebe.

Kako odabrati jastuk?

Kod opremanja turističkih objekata pak,važno je da je jastuk univerzalan, kako bi odgovarao većini gostiju. Ono što je vlasnicima objekata bitno, to je njegova trajnost i jednostavno odražavanje.

Kod dvojbe – jastuk s pamučnim ovitkom ili mikrofibrom, opet se treba voditi prema tome za koju je jastuk namjenu.

Pamuk kao prirodni materijal osigurava ugodu i najosjetljivijoj koži, pogodan je za pranje na visokim temperaturama i mrlje se mogu tretirati kemijskim sredstvima.  Još je bolja opcija skidivi ovitak, pa na taj način produljujete trajnost samog jastuka.

Kada biramo tekstilne proizvode za svoj dom ili smještajni objekt, često je ponuda jako široka, pa savjet stručnih osoba nikad nije na odmet. Zato nam stručnjaci iz tvrtke Wimax d.o.o. donose nekoliko savjeta.

Pamuk je poznat po svojoj prozračnosti i mekoći te antialergijskim svojstvima. To ga čini idealnim odabirom za proizvode poput posteljine, jastuka, popluna i ručnika. Bilo da opremate svoj dom ili apartman, odabir prirodnih materijala poput pamuka osigurat će zadovoljstvo i vaših gostiju i vas samih.

Upravo tvrtka Wimax već dva desetljeća donosi vrhunske tekstilne proizvode u domove i turističke objekte diljem Hrvatske i šire. Wimax sa svojim brandom HRC konstantno radi na unapređivanju ponude, prati potrebe tržišta i prilagođava se trendovima.

Za sve one koji ne mogu pronaći željene dimenzije posteljine, jastuka ili popluna, ili želite vezeni logo na ručnicima i jastučnicama, ne brinite jer će naš proizvodni pogon udovoljiti vašim željama i potrebama. Wimax i Hrc grupa proizvode možete pronaći i u brojnim trgovačkim centrima diljem Lijepe Naše. Njihov logo je već dugo prepoznatljiv velikom broju kupaca.

 
Jastuk sa skidivom pamučnom proštepanom jastučnicom

Ako želite kombinirati funkcionalnost i dizajn, naš  jastuk je idealno rješenje.

Štepani pamučni jastuci pod brandom HRC grupa proizvedeni su u Hrvatskoj. Ovaj program jastuka pruža niz prednosti koje će zadovoljiti i najzahtjevnije korisnike:

  • Skidiva proštepana navlaka periva na 60°C: Zahvaljujući kvalitetnoj pamučnoj tkanini i preciznom šivanju, štepani program omogućuje jednostavno održavanje na visokim temperaturama, osiguravajući higijenu i dugotrajnost.
  • Regulacija topline: Pamuk prirodno regulira toplinu, pružajući udobnost u svim godišnjim dobima.
  • Dugotrajnost:  Kvalitetno punjenje od antialergijskih silikoniziranih djevičanskih kuglica osigurava da jastuk zadržava svoj oblik i formu i nakon dugotrajnog korištenja, a sve što je potrebno je da ga „protresete“ te se  namjestite u svoj omiljeni položaj za spavanje.

Ovaj jastuk proizveden u Hrvatskoj, savršen je izbor za one kojima je funkcionalnost i higijena imperativ.

Kvalitetu ovog jastuka u Wimax-u prati i asortiman popluna te zaštitnih plahti i štep deka, pa svoj krevet možete u potpunosti opremiti našim vrhunskim proizvodima. Sve to obucite u vrhunske setove posteljina od čistog pamuka ili satena. Wimax nudi širok izbor posteljina, pa osim bijele možete izabrati onu u bojama ili s dezenima.

Birajte kvalitetu za svoj dom, turistički objekt, brod te ostale objekte sa smještajnom svrhom

Bilo da uređujete svoj dom ili tražite rješenja za turistički smještaj, brod, wellness, polikliniku, dječji vrtić, učenički dom ili starački dom, Wimax d.o.o./ HRC grupa nude tekstilne proizvode koji odgovaraju visokim standardima udobnosti, održavanja,  trajnosti i estetike.

Njihovi kanali prodaje:

Učinite kvalitetu svojim standardom – odaberite prirodne, dugotrajne proizvode koji su dizajnirani da zadovolje sve vaše potrebe.

Lifestyle

Kako do znatne uštede energije u kućanstvu? 10 je jednostavnih načina

Male promjene, poput isključivanja uređaja iz utičnice, ulaganja u izolaciju i prelaska na energetski učinkovite uređaje, mogu donijeti velike rezultate

Ako se pitate kako uštedjeti energiju u kućanstvu, dobra vijest je da postoje brojne jednostavne promjene koje mogu smanjiti vaše troškove i istovremeno doprinijeti očuvanju okoliša. Mnoge od njih možete provesti sami, a rezultati će biti vidljivi na vašim računima za struju i grijanje. Evo kako možete postići značajnu uštedu energije i učiniti svoj dom održivijim.

1. Isključujte uređaje iz utičnice

Jeste li znali da uređaji troše energiju čak i kada su isključeni? Uređaji poput televizora, računala, punjača i mikrovalnih pećnica koriste tzv. standby energiju. Prema istraživanjima, ova skrivena potrošnja može činiti i do 10% mjesečnog računa za struju. Rješenje je jednostavno: koristite produžne kablove s prekidačem kako biste jednim klikom isključili više uređaja.

Pet uređaja koji troše struju čak i kada ih ne koristite

2. Uložite u energetski učinkovite uređaje

Uređaji s energetskom oznakom ili sličnim certifikatima troše znatno manje energije. Primjerice, moderne perilice posuđa i hladnjaci smanjuju potrošnju električne energije i vode, dok LED žarulje troše do 75% manje energije od klasičnih žarulja.

3. Kako uštedjeti energiju u kućanstvu uz učinkovito grijanje i hlađenje?

Grijanje i hlađenje čine značajan dio energetskih troškova. Evo nekoliko savjeta:

  • Instalirajte stropne ventilatore koji troše manje energije od klima-uređaja.
  • Postavite programabilni termostat kako biste automatski smanjili temperaturu kada niste kod kuće ili tijekom noći.
  • Noću zatvarajte zavjese i rolete kako biste zadržali toplinu u prostorijama.

4. Odaberite održive materijale za svoj dom

Prema stručnjacima, održiva gradnja postaje sve popularnija jer smanjuje potrošnju resursa i emisiju štetnih plinova. Korištenje prirodnih materijala poput drva, kamena ili recikliranih materijala može poboljšati izolaciju vašeg doma, što znači manje troškove za grijanje i hlađenje.

Zašto se okrećemo održivoj gradnji?

5. Ugradite bojler bez spremnika

Bojleri bez spremnika zagrijavaju vodu samo kada je to potrebno, čime eliminiraju gubitke energije koji nastaju u tradicionalnim sustavima sa spremnicima. Oni su idealan izbor za modernizaciju vašeg kućanstva.

Bojler, hladnjak, perilice… Evo koliko dugo traju kućanski uređaji prije nego se pokvare

6. Izolirajte svoj dom

Dobar dio topline u kućanstvu gubi se kroz prozore, vrata i krov. Rješenja uključuju:

  • Postavljanje kvalitetne izolacije na tavane i zidove.
  • Zamjenu starih prozora energetski učinkovitim modelima.
  • Korištenje brtvi i trakastih izolacija za zatvaranje pukotina oko prozora i vrata.

7. Smanjite potrošnju vode

Niska protočna tuš-glava i moderni WC-i s dvostrukim ispiranjem smanjuju potrošnju vode, što direktno utječe na smanjenje računa za vodu i energiju potrebnu za grijanje vode.

8. Kako uštedjeti energiju u kućanstvu uz pametnu rasvjetu?

Osim što LED žarulje troše manje energije, možete razmotriti korištenje prirodne svjetlosti kroz:

  • Krovne prozore i svjetlosne tunele.
  • Unutarnje svjetlosne police koje reflektiraju prirodnu svjetlost dublje u prostor.

9. Kuhajte na energetski učinkovit način

  • Koristite mikrovalne pećnice i konvekcijske pećnice koje troše manje energije.
  • Poklopci na loncima skraćuju vrijeme kuhanja i smanjuju potrošnju energije.
  • Zagrijavajte samo količinu vode koja vam je potrebna.

Ukusno i zdravo: Pripremite vegetarijanske lazanje u fritezi na vrući zrak

10. Promijenite navike u pranju rublja

  • Perite punu perilicu rublja i koristite hladnu ili toplu vodu umjesto vruće.
  • Iskoristite prirodno sušenje na zraku kad god je moguće.
  • Očistite filter za vlakna u sušilici nakon svake uporabe.

Nastavite čitati

Lifestyle

Ekološki savjeti za preseljenje: Uz malo planiranja smanjite negativan utjecaj na okoliš

Preseljenje ne mora biti kaotično ni štetno za okoliš

Bez obzira na razlog za preseljenje – više prostora, novi posao, kraća vožnja na posao ili približavanje (ili udaljavanje) od obitelji – uvijek se postavlja isto pitanje: Kako se preseliti na održiviji način?

U Hrvatskoj, godišnja selidba nije toliko masovna kao u nekim drugim zemljama, ali i dalje generira značajnu količinu otpada. Zamislite samo koliko se kartonskih kutija, plastične ambalaže, starih stvari i nepotrebnih predmeta odbaci prilikom svake selidbe.

No, to ne mora biti tako. Uz malo planiranja i prilagodbe, možete smanjiti svoj utjecaj na okoliš, smanjiti troškove i preseliti se uz manje stresa. Evo nekoliko savjeta koji vam mogu pomoći.

1. Ponesite samo ono što stvarno trebate

Preseljenje je idealna prilika za „proljetno čišćenje“, bez obzira na godišnje doba. Razmislite: trebate li zaista one stare boce za vodu ili odjeću koju niste nosili od vremena kad je Hrvatska ušla u EU? Umjesto da trošite novac i energiju na preseljenje nepotrebnih stvari, razvrstajte ono što koristite i ono što vam samo zauzima prostor. Stvari koje vam više ne trebaju možete prodati, donirati ili reciklirati.

Minimalizam za novi početak godine: Kako se riješiti stvari koje vam više ne trebaju?

2. Riješite se viška

Kod nas su mnoge obitelji navikle donirati višak stvari u lokalne humanitarne organizacije, ali pazite: darovane stvari moraju biti čiste i u dobrom stanju. Počnite razvrstavanjem – odvojite ono što je upotrebljivo od onoga što je istrošeno. Stvari u dobrom stanju možete pokloniti prijateljima, prodati na Njuškalu ili staviti na lokalne Facebook grupe za razmjenu. Ako nešto ipak nije upotrebljivo, potražite reciklažno dvorište u svojoj blizini.

3. Pakirajte pametno

Umjesto da kupujete nove kutije, iskoristite ono što već imate kod kuće. Torbe, koferi, platnene vrećice i kutije od prethodnih dostava mogu poslužiti kao odlični spremnici. Ovo ne samo da štedi novac, već i smanjuje količinu otpada. Za zaštitu lomljivih predmeta upotrijebite posteljinu, ručnike ili odjeću umjesto plastične folije.

4. Počnite skupljati kutije unaprijed

Ako znate da se selite, počnite skupljati kutije ranije. Pitajte prijatelje ili obitelj imaju li viška kutija koje možete posuditi. Također, sve više trgovina nudi mogućnost besplatnog preuzimanja korištenih kutija koje se inače bacaju.

Razmislite o investiranju u plastične kutije za višekratnu upotrebu. Takve kutije su čvršće od kartonskih, ne trebaju traku za zatvaranje i mogu se koristiti i nakon selidbe. Ova opcija je dugoročno ekološki prihvatljivija.

kupnja plastičnih kutija

5. Iskoristite stvari iz kućanstva za zaštitu predmeta

Umjesto da trošite novac na balončiće ili plastične jastučiće za pakiranje, koristite ono što već imate kod kuće. Ručnici, plahte, deke ili čak stare novine mogu poslužiti za zaštitu lomljivih predmeta.

6. Odaberite ekološki prihvatljive materijale za pakiranje

Ako vam ipak trebaju dodatni materijali, birajte ekološke opcije. Na primjer, koristite traku od papira umjesto plastične, biorazgradive vreće za smeće ili škrobne kuglice za pakiranje koje se razgrađuju u vodi.

7. Kupujte lokalno

Ako trebate kupiti kutije, traku ili druge materijale, pokušajte to učiniti kod lokalnih trgovaca. Na taj način smanjujete emisije povezane s transportom i podržavate domaće poslovanje.

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice