Interijeri
Podizanje vrijednosti nekretnine uređenjem interijera
Agencija Eurovilla dokazala se kao najbolji partner s velikom ponudom luksuznih nekretnina. Sada nude i novu uslugu kojom se podiže vrijednost nekretnine. Provjerili smo kako izgleda stan koji je uredila njihova dizajnerica interijera.
Povećajte cijenu svoje nekretnine
Prodaja nekretnine nije jednostavan proces, zato se uvijek preporučuje suradnja s agencijom. Eurovilla svojim klijentima pruža uslugu uređenja interijera s ciljem povećanja cijene nekretnine.
Eurovilla pruža novu uslugu klijentima, a to je dizajn interijera, dakle sve, od tlocrtnog rješenja, idejnog rješenja do izvedbenog rješenja.
Dizajn interijera ovog trosobnog stana potpisuje Paula Helena Bara, koja je svojim istančanim ukusom stanu dala posebnu luksuznu notu te dodatno istaknula njegove prednosti.
Vrhunska stolarija ovom stanu daje kvalitetu, a modernim interijerom sve se može podići na jednu veću razinu kako bi stan dobio na većoj vrijednosti.
Idealna lokacija
Stan se nalazi u širem centru Zagreba, u blizini je šuma, ali jednako tako je i u blizini centra grada. Ima 75 kvadrata zatvorene površine, veliku natkrivenu terasu, manji balkon, parkirno mjesto, a u podrumu zgrade ima ostavu. Sveukupno stan ima devedeset i pet kvadrata neto korisne površine.
Orijentacija stana je istočno-zapadna koju obično klijenti preferiraju. Na istoku se nalazi živući prostor, odnosno dnevni boravak, blagovaonica i kuhinja, dok su na zapadnoj strani dvije spavaće sobe.
Stan je zajedno sa cijelom zgradom kompletno renoviran tijekom prošle godine, kada je manja spavaća soba pretvorena u walk in garderobu.
Fokus je na čistoći prostora
U spavaćoj sobi išlo se na potpunu čistoću. Zadržali su iste boje koje se provlače kroz cijeli stan, dakle, kombinacija sive i bež, a zidove su oplemenili štukaturama, no čistoća prostora je zadržana.
Klasičan stil dizajna interijera s modernim notama proteže se kroz sve prostorije, ističući pažljivo birane detalje.
Open space koncept dnevnog boravka, blagovaonice i kuhinje prožet je istim bojama i materijalima.
U dnevnu sobu smjestili su veliki plišani kauč, stavljeni su starinski lusteri, tepisi s kojima su utoplili cijeli prostor te okrugli blagovaonski stol.
Kuhinja koja izgleda kao da se u njoj nikada ne kuha
U dnevnom boravku je pravi mramor, a u kuhinji je kombinacija kamenske prašine i porculana koji je zapravo vrlo lako za održavati jer se samo prebriše i daje jedan poseban sjaj kuhinji, a k tome ostavlja dojam kao da se u njoj nikada ne kuha, jer što god napravite samo prebrišete i kuhinja izgleda kao nova.
Pažnju odvlači čistoća i jednostavnost dizajna kuhinje, gdje su svi kuhinjski uređaji skriveni s druge strane otoka.
Cilj je bio da u kuhinji dominiraju bijele boje sa zlatnim naglascima i da su štukature u prvom planu.
Kombinacija modernog i tradicionalnog
Bogata stropna rasvjeta, moderna i antikna u isto vrijeme, neodoljivo podsjeća na starinski sjaj francuskog dvora.
Oba lustera su nova iako izgledom podsjećaju na starine, no ipak daju dojam starinskog luksuza.
Jedini kontrast boja dogodio se u kupaonici prema željama investitora. Nasuprot bjelini i zlatu, postavila se crna kupaonica koja je samo vizualno uvećana.
Savršena prilika
Rijetko dostupna lokacija u širem centru glavnog grada s lakim pristupom prirodi, idealna je prilika za mlade obitelji.
Stan bi bio za malu obitelj ili mladi bračni par, jer upravo takvi ljudi trenutno žive u ovome stanu. No, walk in garderoba može se prenamijeniti u još jednu manju spavaću sobu za dijete.
Interijeri
Kreativne ideje za uređenje malih stanova: Trikovi za proširenje prostora
Život u malom stanu može biti izazovan kada se suočite s ograničenim prostorom. Međutim, s nekoliko pametnih trikova i kreativnih ideja, možete pretvoriti svoj mali stan u funkcionalan i estetski privlačan prostor.
U ovom članku, istražujemo neke od najboljih ideja za uređenje malih stanova koje će vam pomoći proširiti prostor i maksimalno iskoristiti svaki kutak.
Multifunkcionalni namještaj
Odaberite namještaj koji ima višestruku svrhu. Kreveti s ladicama za dodatno spremanje, sofe koje se pretvaraju u krevete ili stolovi s preklopnom funkcijom su samo neke od mogućnosti.
Ovim pametnim komadima namještaja možete uštedjeti prostor i pružiti više funkcionalnosti.
Iskoristite vertikalni prostor
Kada nemate dovoljno prostora u širini, okrenite se prema vertikalnom prostoru. Postavite police duž cijele visine zida kako biste stvorili dodatni prostor za pohranu knjiga, ukrasa i drugih predmeta.
Također možete objesiti kuke ili vješalice na zidove kako biste organizirali svoje stvari i spriječili nered.
Ogledala za iluziju prostora
Postavljanje ogledala na strateška mjesta u vašem stanu može stvoriti iluziju proširenja prostora. Ogledala reflektiraju svjetlost i stvaraju dubinu, čineći prostor otvorenijim i prozračnijim.
Odaberite velika ogledala ili postavite više manjih ogledala kako biste maksimalno iskoristili njihovu optičku iluziju.
Svijetla rasvjeta
Dobro osvjetljenje može stvoriti dojam prostranosti. Koristite prirodno svjetlo koliko je god moguće i držite zavjese i zavjese otvorenima. Ako nemate pristup prirodnom svjetlu, odaberite svijetle žarulje i postavite ih na strategijska mjesta u stanu kako biste osvijetlili sve kutke.
Pregledna organizacija
Održavanje stvari uredno organiziranima može učiniti čuda za proširivanje prostora. Iskoristite kutije, košare i ladice za spremanje stvari i držite ih van vidokruga. Ovo će stvoriti dojam čistoće i prostranosti, čak i u malom prostoru.
Odaberite svijetle boje
Boje imaju veliki utjecaj na percepciju prostora. Kada uređujete mali stan, birajte svijetle boje za zidove, podove i namještaj. Bijela, bež, svijetlo plava ili svijetlo zelena su odlični izbori jer reflektiraju svjetlost i stvaraju dojam prozračnosti.
Također, možete koristiti svijetle tonove za detalje poput jastuka, prekrivača ili ukrasnih predmeta kako biste dodali malo boje bez da opterećujete prostor.
Minimalizam
Manji prostor izgleda vizualno veći kada je uredan i minimalistički uređen. Smanjite količinu namještaja i ukrasa na minimum. Odaberite funkcionalne komade namještaja koji su estetski privlačni, ali ne opterećuju prostor.
Minimalistički stil uređenja stvara dojam prostranosti i olakšava kretanje kroz prostor.
Prostor za rad
Ako radite od kuće, važno je osigurati prostor za rad u malom stanu. Razmislite o postavljanju stola s preklopnom funkcijom koji možete sklopiti kada ga ne koristite. Također, koristite vertikalni prostor za pohranu radnih materijala i organizaciju.
Otvaranje prostora pregradama
Ako vaš mali stan ima pregrade koje stvaraju zatvorene prostore, razmotrite mogućnost uklanjanja ili smanjenja tih pregrada kako biste stvorili otvoreniji prostor. To će stvoriti dojam kontinuiranog prostora i poboljšati protok svjetlosti i zraka.
Uređivanje malog stana može biti izazovno, ali uz kreativnost i pametno planiranje, možete stvoriti funkcionalan i prostran prostor. Iskoristite ove pametne trikove za proširenje prostora, prilagodite ih svojim potrebama i stvorite svoj mali raj.
Interijeri
Boho stil: Inspiracija i savjeti za uređenje prostora s boho šarmom
Boho stil, skraćenica od “bohemian”, je popularan dizajnerski stil koji privlači sve veću pažnju svojom jedinstvenom kombinacijom udobnosti, topline i razigranosti.
Inspiriran slobodnim duhom umjetnika, nomada i putnika, boho stil stvara atmosferu koja je opuštena, prirodna i šarmantna. U ovom članku istražit ćemo neke ključne elemente boho stila te pružiti inspiraciju i savjete za uređenje prostora s boho šarmom.
Kolorit
Boho stil obiluje bogatim i raznolikim koloritom. Slobodno se poigravajte s jarkim i toplim bojama poput narančaste, crvene, žute, smaragdno zelene i tirkizne. Također, prirodne boje poput smeđe, bež i zemljanih tonova mogu pružiti osjećaj ravnoteže i topline.
Teksture
Teksture su ključne za postizanje autentičnog boho izgleda. Koristite različite tkanine, poput šarenih jastuka, presvlaka, tepiha od prirodnih vlakana poput jute i sisala te zavjesa od laganih tkanina. Drveni namještaj i pleteni predmeti također dodaju dozu teksture.
Biljke i zelenilo
Dodavanje biljaka i zelenila u prostor donosi osjećaj svježine i povezanosti s prirodom, što je karakteristično za boho stil. Odaberite različite vrste biljaka, poput visećih kaktusa, paprati i cvjetova, i postavite ih na različite lokacije u prostoru.
Mješavina stilova
Boho stil se temelji na mješavini različitih stilova. Ne bojte se kombinirati različite uzorke, materijale i stilove namještaja. Reciklirani ili vintage komadi namještaja mogu dodati autentičnost i karakter prostoru.
Umjetnost i detalji
Dodavanje umjetnosti i zanimljivih detalja je važan dio boho stila. Postavite galeriju slika ili okvira na zid, izložite ručno izrađene predmete ili suvenire s putovanja te koristite zanimljive svjetiljke i svijeće kako biste stvorili toplu atmosferu.
Boho stil je izvanredan način da se izrazi kreativnost i osobnost u uređenju prostora. Slijedeći ove inspiracije i savjete, možete stvoriti prostor s boho šarmom.