Povežimo se

Interijeri

Koja je idealna veličina kupaonskog namještaja?

Za stvaranje skladne i funkcionalne kupaonice neophodan je pravilan odabir namještaja. Iako se može čini kao težak zadatak zbog velikog izbora različitih stilova i boja, nekoliko je ključnih aspekata za odabir kupaonskog namještaja koji će vaš prostor pretvoriti u oazu udobnosti i stila.

Veličina kupaonice

Kupaonski namještaj se prvenstveno bira prema slobodnom prostoru sa kojim raspolažete, dakle, ako se radi o prostoru sa većom površinom preporučamo da birate kupaonski namještaj u dimenzijama od 80 centimetara pa na više, a ako se radi o nekom manjem prostoru, onda poželjne dimenzije između 45 do 60 centimetara, rekla je Lucija Nikić iz Pevexa u čijoj ponudi možete pronaći kupaonske ormariće, koji su viseći i stojeći sa ili bez umivaonika, u sjaju ili matu te širokom spektru boja. Široka ponuda ogledala omogućuje vam birati između ogledala sa halogenom ili LED rasvjetom također ogledala sa ormarićem i ogledala sa policom ako volite minimalizam, a bočni ormarići dolaze u raznim bojama i efektima, tu također možete birati između visećih i stojećih bočnih ormarića. 

Prostor za pohranu

Učinkovita pohrana važna je u svakoj kupaonici. Analizirajte svoje potrebe za pohranu ručnika, toaletnih potrepština i osobnih predmeta te prema tome odaberite ormariće. Umivaonici s ladicama mogu pružiti obilje prostora za pohranu, a viseći ormarići uštedjeti će prostor na podu i vizualno povećati kupaonicu. Birate li zrcalo s policama, dobit ćete dodatni prostor za pohranu. 

Izgled i funkcionalnost namještaja

Pažljivo postavljeno zrcalo kupaonicu će učiniti većom i svjetlijom, a rasvjeta dodatno utječe na atmosferu i funkcionalnost prostora. Na funkcionalnost utječe i jednostavno održavanje, zbog čega se preporučuju materijali i završne obrade otporni na mrlje od vode. 

Kupaonski namještaj izložen je vlazi zbog čega treba voditi računa o kvalitetnim materijalima. Kod odabira boja i materijala, razmislite koji stil želite postići. 

Kod kupaonskog namještaja uvijek je u trendu bijela boja, a zadnje vrijeme primjećujemo i porast potražnje za kupaonskim namještajem u bojama, najčešće su to indigo i siva te drveni dekor. Također bih napomenula  da tamnije boje u prostor unose dubinu i eleganciju, dok drveni dekor u prostor donosi toplinu i prirodan izgled, objasnila je Lucija Nikić. 

Moderni, minimalistički ili klasični stil diktirati će paletu boja i materijala, a  u skladu sa stilom treba odabrati sanitarije i dekoracije. 

Kvalitetan kupaonski namještaj

Kupaonski namještaj dolazi u širokom rasponu cijena stoga se mogu pronaći kvalitetni komadi namještaja koji odgovaraju svakom proračunu. 

U Pevexovoj ponudi možete pronaći sve potrebne stilove da biste opremili svoj dom. Od klasičnog bijelog stila do kupaonskog namještaja u boji sa raznim efektima. Ukoliko se odlučite doći u Pevex poslovnicu kako biste opremili svoj prostor, uvijek se možete obratiti i potražiti stručnu pomoć od naših kolega sa programa sanitarije i keramika, tada ćete dobiti naj, najbolji savjet sukladno vašim mogućnostima i željama, savjetuje Lucija Nikić iz Pevexa. 

Kupaonski namještaj treba biti funkcionalan i dekorativan. Odabirom odgovarajućeg dizajna, rasvjete, sanitarija i dekoracija, kupaonica će postati utočište od stresa svakodnevnog života i mjesto gdje ćete uživati u trenutcima mira i ljepote. 

pevex.hr

Dizajn i trendovi

Umjesto ukrasne tapete isprobajte direktan ispis slike na zid – genijalno izgleda!

Slika mlade slikarice Dore Kuzmić direktno je ispisana na zid putem posebnog printera

Obožavamo tapete, ali nedavno smo otkrili da postoji još bolji način ukrašavanja zidova – direktan ispis slike na zid. Mi smo ispisali fenomenalnu sliku domaće slikarice, a bilo je potrebno zadovoljiti tek nekoliko preduvjeta.

U praznoj prostoriji postavlja se uređaj, određuju parametri, provjeravaju boje, slika se prebacuje s prijenosnog računala i kreće jedinstveno ukrašavanje zida. Slika mlade slikarice Dore Kuzmić biti će direktno ispisana na zid putem posebnog printera. 

“Imamo 5 boja i 5 dizni, a on funkcionira tako da od tih pet boja može raditi 4 milijuna vrsta boja! Može izmiješati i kad mi njega postavimo na zidu, on kada kreće printati, automatski baca boju na zid. To je UV boja koja nije štetna na bilo koji način, boja je sigurna i ekološka. Kada on baci tu boju na zid, ima UV svjetla koja nju automatski suše na zidu, a on kada isprinta vi možete komotno odmah proći po njoj, ništa se neće razmazati niti će biti boje na podu, pa što se toga tiče, jako je siguran.”, pojašnjava Denis Marković, direktor tvrtke Wall Solutions Hrvatska.

Ispis na zidu je jednostavan za održavanje

Ispis je vrlo precizan i na zid prebacuje svaki potez kistom kao i najsitnije detalje. Ovakav se print često koristi u muzejima ali i dječjim vrtićima jer je vrlo jednostavno za održavanje. 

“Ako imate djecu i doma napravite neku sliku i djeca ju zapackaju prstićima, vi komotno možete uzeti maramice ili neko sredstvo za čišćenje i prebrisati ju. Boja će sigurno ostati na zidu i tako se neće promijeniti kvaliteta, ostat će tako kako je bilo isprintano. 

Ako se pošara olovkom, možete uzeti gumicu ako imate, isto da se pobrisati ili sa nekim sredstvom čak i za čišćenje – boja ostaje na zidu, tako da to nije nikakav problem. “, dodaje.

Ovisno o složenosti slike, ispis na zid traje oko 40 minuta po metru kvadratnom, a ispisivati se može na različitim podlogama, od zida, fasade, betona ili cigle. Može printat na pleksiglasu, staklu, ceradi, PVC, metal. 

U interijeru, potreban je samo prazan zid

Zid mora biti čist, a ako je zid malo nakošen, on prati i nagib zida čak do centimetar, a ako se printa vani, na fasadi, onda moraju biti savršeni uvjeti bez vjetra.

“Tu moramo pripaziti i pratiti vrijeme jer bi vjetar prenosio boju od dizni pošto je stroj udaljen osam milimetara uvijek od zida. 

Na primjer u ovoj prostoriji smo bili ograničeni zato što imamo zid s obje strane i tu znači glava, inače može doći do deset centimetara od kraja lijeve strane i deset centimetara na primjer na desnoj strani i što se tiče visine, tu smo ograničeni znači na dvadeset i pet centimetara od plafona i dvadeset i pet centimetara od poda, to su nam neke margine koje stroj prati, ali ako su zidovi otvoreni, na primjer, sad je ovdje čisti zid, onda se može printat komotno od ruba do ruba, onda imamo samo taj znači plafon, ako je gore onda ima tih dvadeset i pet centimetara.”, zaključio je sugovornik.  

U konačnici, print na zidu dimenzija je 180 puta 120 centimetara, identičan je kao i originalna slika koja je rađena po želji investitora čija je duša more i brod. 

Nastavite čitati

Interijeri

Vrijeme je za uživanje u hidromasažnoj kadi – efikasan način opuštanja i oporavka od stresa

Hidromasaža povezuje opuštajuće iskustvo s terapeutskim učinkom masaže na tijelo

U današnjem užurbanom ritmu života, potreba za relaksacijom postaje sve važnija. Stres svakodnevice, ubrzani ritam života te pritisak poslovnih i osobnih obveza mogu imati negativan utjecaj na mentalno i fizičko zdravlje. Hidromasaža je stekla popularnost kao izuzetno efikasan način opuštanja, oporavka od psihičkih i fizičkih napora svakodnevice, te općeg poboljšanja kvalitete života. Masažne kade i bazeni postali su sinonimi za luksuz i terapeutsku praksu koja ne samo da pruža izniman osjećaj ugode, već se povezuju i s dugoročnim zdravstvenim koristima.

Hidromasaža povezuje opuštajuće iskustvo s terapeutskim učinkom masaže na tijelo. Kroz usmjerene mlaznice voda pod tlakom ulazi u kadu ili bazen, pritom pružajući terapeutski doživljaj koji oslobađa tijelo od napetosti. Ovakvi masažni sistemi nekada su bili rezervirani isključivo za mjesta poput spa centara, rehabilitacijskih ustanova ili toplica, a danas su dostupni i u komforu vašeg doma – velikim dijelom upravo iz razloga što sama ugradnja masažnih kada i bazena ne iziskuje posebnu prethodnu pripremu prostora.

Hidromasaža i zračna masaža

Često se s pojmom hidromasaže povezuje i zračna masaža, no bitno je napomenuti suštinsku razliku između ova dva sustava. Hidromasažne sustave karakteriziraju visokotlačne vodene mlaznice koje pružaju osjećaj intenzivne dubinske masaže tijela. S druge strane, zračni masažni sustavi koriste zračne mlaznice, pružajući lagani i opuštajući dojam mjehurića koji nježno masiraju tijelo. Ova razlika u iskustvu čini odabir između hidromasažnog i zračnog masažnog sistema osobnom preferencijom koja može varirati ovisno o volji, trenutačnom raspoloženju i željama pojedinca.

Masažna kada Due SPA standardno opremljena zračnom masažom, akustičnom izolacijom i sustavom dogrijavanja vode

Kromoterapija i ozonator

Kromoterapija, poznata kao i terapija bojama, integrira svjetlosne spektre radi poticanja emocionalnih i tjelesnih dobrobiti. U masažnim bazenima i kadama, prisutnost kromoterapije dodatno obogaćuje iskustvo relaksacije pružajući korisnicima umirujuće svjetlosne nijanse koje potiču opuštanje i ravnotežu, a svjetlosni naglasci istovremeno podižu estetski dojam prostora oko bazena ili kade na novu razinu.

Ozonator, s druge strane, predstavlja tehnologiju za očuvanje čistoće vode i cjelokupnog masažnog sistema bez korištenja tradicionalnih kemikalija. Ozon je jak oksidacijski agens koji djeluje kao prirodni dezinficijens te efikasno eliminira bakterije, gljivice, viruse i ostale mikroorganizme, pružajući učinkovitu dezinfekciju kompletnog sustava. Bitno je spomenuti kako je ozon i ekološki prihvatljiviji izbor za dezinfekciju u usporedbi s tradicionalnim kemikalijama. Inače, zahvaljujući sposobnosti uklanjanja neugodnih mirisa i poboljšanja kvalitete zraka, ozon se kao pročišćivač koristi i u zraku.

Masažna kada Fi može biti opremljena opcijama kromoterapije i ozonatora

Razlika između masažnog bazena i masažne kade

Masažne kade i bazeni, unatoč brojnim zajedničkim značajkama, pružaju ponešto različite pristupe uživanju u relaksaciji i revitalizaciji. U pravilu, masažni bazeni nude prostor namijenjen društvenom uživanju i rekreativnom opuštanju, dok masažne kade pružaju intimno i pojedinačno iskustvo u ugodnom okruženju vašeg prostora za relaksaciju.

Izuzetak su pojedini modeli masažnih kada većih dimenzija koji ovo iskustvo mogu ponuditi nekoliko osoba istovremeno. Masažni bazeni obično su namijenjeni za vanjsku ugradnju, dok se masažne kade obično ugrađuju u zatvorene prostore i kupaonice. Održavanje masažnih bazena nešto je složenije od održavanja masažnih kada; velikim dijelom zbog njihove namjene vanjskim prostorima, ugrađenih sustava dogrijavanja, većeg volumena i višestrukog korištenja vode u sistemu, zbog čega je bitno kontrolirati doziranje i količinu različitih kemikalija u vodi poput klora, pH regulatora i ostalih sredstava za održavanje ravnoteže vode.

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice