Povežimo se

bijelo drvene kuhinje

Izrada dekoracija

7 jesenskih dekoracija koje možete napraviti sami

Ove jednostavne dekoracije možete napraviti sami, a donose dašak jeseni u vaš dom

Jesen donosi bogatstvo prirodnih materijala poput šarenog lišća, šišarki, tikvica i bundeva, koje možete koristiti u svojim projektima. Priroda sama po sebi nudi mnoštvo resursa za stvaranje prekrasnih dekoracija. Ove jesenske dekoracije ne zahtijevaju složene materijale ili tehničke vještine, bez obzira je li vaša jesenska paleta boja neutralna i prigušena ili svijetla i narančasta, sigurno ćete pronaći dekor koji odgovara stilu vašeg doma.

1. Napravite vaze od svježih bundeva

Priuštite svojim jesenskim cvjetovima posudu koja odgovara njihovom šarmu tako što ćete bundevu pretvoriti u simpatičnu vazu. Osim toga, možete ispeći sjemenke bundeve koje izvadite kako biste napravili mjesta za cvijeće, i tako dobiti ukusnu i zdravu jesensku grickalicu.

2. Mini svijećnjaci od bundeva

Umjesto da samo razbacate mini bundeve po kući, pretvorite ih u svijećnjake! Izdubite područje oko peteljke kako bi odgovaralo svijećama standardne veličine, a zatim dodajte male listove i grančice kako biste sakrili neravne rubove.

Također, prilično je jednostavno napraviti bundeve iz nule – korištenjem gline, malo narančaste boje i malo mašte.

3. Napravite sami svoje svijeće s jesenskim lišćem

Stvorite ugodnu atmosferu s ovim kreativnim i simpatičnim jesenskim svijećama! Izuzetno su jednostavne za izradu.

5 načina kako kreativno prenamijeniti stare svijećnjake

Za ovaj projekt stavit ćete list na voštanu svijeću, a zatim koristiti peglu ili sušilo za kosu kako biste zagrijali svijeću. Vosak na svijeći lagano će se otopiti, pričvršćujući list na svijeću. Odmah će unijeti esenciju jeseni u vaš prostor.

4. Bundeve od ostataka tkanine (bez šivanja!)

Što može biti bolje od iskorištavanja ostataka tkanine za izradu bundeva? Naravno, izrada bundeva bez šivanja! Ove su bundeve vrlo jednostavne za sastavljanje.
Izrežite krug od tkanine, napunite plastičnu vrećicu za zamrzavanje s ½ šalice sirovim bijelom grahom ( ili šta već imate pri ruci ) i napunite ostatak vrećice poliesterskim punjenje (ili drugom tkaninom .

Umetnite komadić drvca u sredinu i počnite zatvarati tkaninu preko vrećice.

Preklapajte tkaninu dok svi rubovi tkanine nisu preklopljeni. Prilagodite po potrebi dok ne postignete željeni izgled.

5. Dekupaž bundeve

Dekupaž je uvijek zabavna aktivnost. Još je zabavnije kada uljepšavate bundeve za svoj jesenski dekor. Ako koristite pravu bundevu, pobrinite se da je čista i suha prije nego što počnete. Umjetne bundeve možete odmah koristiti.

Izrežite željene motive sa salveta ili papira za dekupaž. Ako koristite salvete, odvojite gornji sloj s uzorkom od donjih slojeva papira kako bi bili što tanji.

Kistom ili spužvom nanesite tanak sloj tekućeg ljepila na dio bundeve gdje želite staviti izrezani motiv.

Nakon što ste postavili motiv, nanesite tanak sloj ljepila preko cijelog motiva kako bi ga učvrstili i zaštitili. Radite pažljivo da ne poderete papir.

Pustite da se ljepilo potpuno osuši. Ako želite dodatni sjaj ili zaštitu, možete nanijeti drugi sloj dekupaž ljepila nakon što se prvi sloj osuši.

6. Ukrasite prostor žirevima

Bilo da organizirate zabavu s jesenskom tematikom ili samo želite malo jesenske dekoracije za vaš blagovaonski stol, ovaj DIY središnji ukras od žirova će biti savršen izbor. U staklenku ubacite nekoliko žireva i zavežite vrpcu. Ovo je jednostavan, ali efektan način za unijeti malo jeseni u vaš dom.

7. Oslikajte stare staklenke i pretvorite ih u rustikalne vaze

Iskoristite stare staklenke i učinite ih savršenima za jesenske dekoracije. Obojite ih u različite nijanse i napunite svježim jesenskim divljim cvijećem.

Jednostavno i zabavno: Pretvorite stare staklenke u romantične svijećnjake

Nastavite čitati

Čišćenje i održavanje doma

Kako očistiti zidove od tragova prstiju, prašine ili drugih nezgoda

Savjeti za uklanjanja mrlja sa zidova, u tri jednostavna koraka

Od svih površina u vašem domu koje trebaju čišćenje, zidovi su vjerojatno nisko na vašem popisu, ako se uopće nalaze na njemu. Ali, poput podova, radnih ploha, namještaja i drugih horizontalnih površina, i vertikalne površine skupljaju prašinu, otiske prstiju, ogrebotine i oguljotine. Povremenim čišćenjem, zidovi u vašem domu uvelike mogu poboljšati sveukupni dojam čistoće. Svi se zidovi mogu čistiti suho, ali samo neki su sigurni za mokro čišćenje.

Kako očistiti zid (bez skidanja boje!)

Prije nego počnete, imajte na umu da su završni slojevi boje s efektom ljuske jaja, mat i satenski najosjetljiviji i zahtijevaju najblaži dodir. Sjajne i polusjajne završne boje su izdržljivije i mogu podnijeti malo više pritiska.

Korak 1: Uklonite prašinu
Iako je možda teško vidjeti, fina prašina koja se nakuplja na zidovima može učiniti da čak i najsvjetlije boje izgledaju prljavo, ne spominjući i paučinu koja se pojavljuje niotkuda. Najlakši način za čišćenje obojenog zida je dugom metlom za suho čišćenje podova ili mikrofiber jastučić ili jednokratnu krpu.

Uklonite umjetnička djela, fotografije i male ogledala prije nego što počnete. Također možete koristiti mekani nastavak za prašinu na vašem usisavaču. Ova metoda brisanja prašine sigurna je i za zidove prekrivene tapetama.

Korak 2: Operite prljavštinu i otiske prstiju
Područja oko prekidača svjetla i dovrataka, te zidovi izloženi masnoj prljavštini, poput onih u kuhinji i blagovaonici, trebaju više od suhog čišćenja. Nakon uklanjanja površinske prašine i paučine:

  • Pomiješajte otopinu blagoga sapuna za suđe i tople vode. Držite zasebnu posudu s čistom vodom za ispiranje.
  • Umočite čistu spužvu ili krpu u sapunastu smjesu, dobro je ocijedite i počnite čistiti donji dio zida.
  • Isperite spužvu ili krpu u čistoj vodi, dobro je ocijedite i prijeđite po istom području kako biste isprali. Ostavite da se osuši ili osušite krpom.
  • Pazite da zid ne previše namočite, te čistite odozdo prema gore. Iako se može činiti suprotnim intuiciji, čišćenje odozdo prema gore sprječava stvaranje pruga ili prljavih lokvica ako kapljice vode skliznu niz zid.

Korak 3: Uklonite ogrebotine i mrlje
Ako naiđete na mrlju koja se ne može očistiti, pokušajte je nježno izgladiti spužvom za brisanje ili gumicom za brisanje. Također možete pokušati ukloniti mrlje, poput onih od bojica, pastom od sode bikarbone ili vodikovim peroksidom. Alkoholni ocat također uklanja mrlje poput čađi od svijeća, ali budite oprezni. Oni također mogu ukloniti i dio boje. Obrišite čistom vlažnom krpom kako biste isprali i ponovite po potrebi.

Savjeti za održavanje zidova čistima tijekom cijele godine

  • Čistite mrlje često. Rješavanje otisaka prstiju i laganih mrlja čim ih primijetite olakšava njihovo uklanjanje i čuva zidove dulje u dobrom stanju.
  • Olakšajte dotjerivanje. Ponekad samo čišćenje nije dovoljno i obojeni zidovi trebaju malo dotjerivanja. Držite male uzorke boja koje koristite u najprometnijim prostorijama pri ruci.
  • Uradi sam – kako obojiti zidove
  • Koristite pročišćivače zraka i ventilatore. Oni pomažu smanjiti količinu prašine i masnoće u zraku, čime se smanjuje vjerojatnost da će se nakupljati na zidovima i drugim površinama.
  • Iskoristite organizatore. Police i kuke kod vrata ne samo da pomažu u održavanju reda i smanjenju nereda, nego sprječavaju i tragove na zidovima od odbačenih cipela i torbi.
  • Pažljivo usisavajte. Pokušajte izbjegavati udaranje o postolja ili zidove usisavačem kako biste smanjili oštećenja i ogrebotine.

Omiljena “millennial” siva još uvijek hit boja, iako je generacija Z ne podnosi

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice