Povežimo se

Bez kategorije

Zvona za veselu dobrodošlicu

Uz vrata, zvono je prvo što će gosti uočiti na ulazu u stan ili kuću. Pogledajte pregled deset šaljivih zvona koja svojim funkcijama i dizajnom ne mogu proći nezapaženo.

Nuklearno zvono

Zvono u znaku nuklearne opasnosti namijenjeno je samo onima s jakim živcima. Kad netko pozvoni na vrata, zvono će početi svijetliti i glasno najaviti posjetitelje proizvodeći različite zvukove – od prodornog zvuka sirene i paničnog glasanja životinja do iritantnog glasa koji će vas konstantno podsjećati da je netko na vratima.

Nuklearno zvono Dom2

 

LED zvono

Zvono “True” s ugrađenim LED svjetlom osmislio je Ted Pierson za firmu Spore. Zvono koje spaja tradiciju s elegantnim, modernim dizajnom sastoji se od metalnog gumba s tankim rubom osvjetljenim LED svjetlom. Vizualnim dojmom “Istina” se uklapa na sve objekte izgrađene nakon 1900. godine, a dolazi i u manje dojmljivoj varijanti bez svjetla.

LED zvono Dom2

 

“Enter”

Iako po svojim funkcijama ničime ne odskače od klasičnih modela, simpatično zvono u obliku računalne tipke “Enter” (eng. enter – ući) zabavit će svakog istinskog ljubitelja tehnologije i dvosmislenih poruka. Dizajn potpisuje Li Jianye.

Enterbell Dom2

 

MP3 zvono

Umjesto klasičnog “ding-dong” zvuka, zašto ne bi svirala vaša omiljena pjesma kad vas netko posjeti? MP3 zvono može pohraniti do 300 pjesama koje će zabaviti vas i vaše posjetitelje dok čekaju da im otvorite vrata. Uređaj dolazi s 2GB memorije i sastoji se od bežičnog zvona i prijemnika koji se može koristiti i kao MP3 player.

MP3 zvono Dom2

 

Brojač posjetitelja

Ovo tehnološki napredno zvono evidentirat će broj ljudi koji su vam došli u goste, kao i druge podatke poput prosječne starosti posjetitelja, koliko su se dugo zadržali te koliko često dolaze. Maštovito zvono koje sve pamti osmislio je dizajner Dominic Wilcox.

Brojač posjetitelja Dom2

 

Zvono-oko

Premda Noć vještica u Hrvatskoj nije ni približno popularna kao u Sjedinjenim Državama, goste ćete (ne)ugodno iznenaditi morbidnim zvonom koje izgleda kao očna jabučica. Da ne ulazimo u detalje za one sa slabijim želucem, način pritiska na zvono možete vidjeti na slici iznad.

Zvono oko Dom2

 

Piano zvono

Iako Piano zvono ne zvuči monotono, ipak ne reproducira zvuk kao spomenuti instrument. Ipak, kreacija kineskog dizajnera Li Jianyea zaigrat će goste koji će se najaviti tako što će vam “odsvirati” svoju skladbu.

Piano zvono Dom2

 

Zvono-čaša

Ovo uistinu neobično zvono ručne izrade sastoji se od dvije vinske čaše, idealno za one kojima je dolazak gostiju povod za zdravicu.

Zvono čaša Dom2

 

Otirač-zvono

Vidjeli smo otirače s duhovitim natpisima, ali otirač koji služi kao zvono? “Doormat E” zbunit će mnoge, jer najmanje što očekujete kad čistite cipele prije ulaska u nečiji dom, jest da ćete zvono pronaći na tom mjestu. Inovativni koncept koji je osmislio João Paulo Lammoglia, mehaničku energiju nastalu brisanjem cipela, pretvara u električnu energiju koju koristi za rad zvona.

Zvono otirač 11

 

Zvono-žaba

Za sve one koji vole vesele životinjske skulpture i vrtne patuljke u svom vrtu, zanimljiva ideja dolazi iz SAD-a, točnije Pensilvanije. Figurica žabe u čijim se ustima nalazi gumb za zvono izvedena je u čistoj bronci i ukrašena finim, retro detaljima. Kič ili duhovita ideja, prosudite sami.

Zvono žaba Dom2

Kliknite kako biste komentirali

You must be logged in to post a comment Login

Ostavi komentar

Bez kategorije

Karirani uzorak u domu je apsolutni hit!

Uz boje, materijale i teksture, veliku ulogu u kreiranju ugođaja u nekom prostoru imaju dezeni. Jedan od najzastupljenijih nesumnjivo je karirani uzorak, a evo kako ga uklopiti u životni prostor.

karirani-uzorak-domnakvadrat

Karirani uzorak sastoji se od okomitih i vodoravnih linija različitih boja koje se međusobno sijeku pod pravim kutom. Izvorno se primjenjivao na vuni, no danas karirani uzorak nalazimo na brojnim materijalima.

Mnogi će ga asocirati sa Škotskom – škotska narodna nošnja, popularni kilt, gotovo uvijek sadrži karirani uzorak. No, ovaj je uzorak karakterističan i za Irsku, sjevernu Španjolsku i zapadnu Francusku.

Danas se karirani uzorak primarno koristi u modnoj industriji i u tapetarstvu, ali i u izradi drugih dekorativnih elemenata poput tapeta, zavjesa i jastuka. Uporaba ovog dezena u dom će unijeti osjećaj topline i udobnosti, a prostoru spavaće ili dnevne sobe podariti tradicionalni štih.

Kako ga unijeti u interijer?

Jedna od prednosti ovog dezena kod uređenja interijera jest što je moguće kombinirati različite mustre kariranog uzorka, no uputno je izbjegavati korištenje drugih vrsta dezena poput točkica ili mornarskih prugica. Ipak, ukoliko ih koristite neka budu u istom tonu.

Za veći efekt primijenite ga tek na pojedinom elementu poput tepiha ili zastora, jer će previše kariranog zagušiti prostor. Kariranim tapetama obložite tek jednu zidnu plohu koja će tako doći do izražaja.

Ako ovakav uzorak niste spremni unijeti na velika vrata, možete to učiniti simpatičnim detaljima u kuhinji; bez obzira je li moderna ili rustikalna, prostor kuhinje osvježit će karirani podlošci, stolnjaci, krpe za suđe…

Bilo da je sastavni dio zimske sheme dekoriranja doma u koju se najbolje uklapa crveno-zeleni uzorak ili pak svijetlo zelena i ružičasta kombinacija za proljetne interijere, karirani elementi unijet će dobrodošlu promjenu u dom.

Nastavite čitati

Bez kategorije

Kamini na bioetanol – dostojna zamjena za prave

Kad razmisle koje sve preduvjete treba zadovoljiti da bi imali pravi kamin u domu …

kamin-na-bioetanol-viseći-domnakvadrat

Mnogima je prizor pucketanje vatre u kaminu tiha patnja, ali kad razmisle o tome koje sve preduvjete trebaju zadovoljiti da bi imali pravi kamin u domu, pristat će i na kompromis. Dostojna zamjena za pucketanje drva bit će kamini na bioetanol.

kamin-na-bioetanol-starinski-domnakvadrat

Takvi kamini sadrže kućište koje u sebi ima keramički kamen. On se prilikom punjenja natopi bietanolom koji gori. Na taj se način stvara u prostoru stvara ugođaj kao da se tamo nalazi pravi kamin.

Nude se zidni, samostojeći, stolni u više različitih dimenzija. I iako se njihova funkcija često shvaća kao isključivo ambijentalna, odnosno dekorativna, treba znati da kamini na bioetanol ograničeno i griju.

kamin-na-bioetanol-zidni-domnakvadrat

Ovisno o veličini kamina, u početku ćete trebati litru do četiri etanola. Jedna litra traje tri do pet sati. Gašenje je vrlo jednostavno. Takvi kamini sa strane imaju strane ručicu koja kad se pomakne, zatvara dovod zraka tom plameniku i automatski se plamen gasi. Vi možete istog trena izaći iz kuće bez bojazni da će se ponovno sam od sebe upaliti.

kamin-na-bioetanol-samostojeći-domnakvadrat

Što se održavanja tiče, posebnih zahtjeva nema. Dobro je s vremena na vrijeme prebrisati plamenik. A uz tako jednostavno održavanje i primjenu moramo priznati da možda i nije tako teško u ovom slučaju pristati na kompromis i pucketanje drva zamijeniti plamenom bioetanola.

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice