Bez kategorije
Luksuzno uređena rustikalna vila u srcu Istre
Zanima vas kako izgleda život u vili? Zavirite u unutrašnjost jedne očaravajuće u blizini Grožnjana.

Teško je zamisliti luksuzniji život od onoga u vili. Ipak, ova je nešto drugačija – zanimljivog i neuobičajenog rustikalnog izgleda, uz brojne sadržaje u interijeru, ali i ekterijeru.

Foto: Marnic
Očaravajuća vila – Stancija Vigini, izgrađena je daleke 1855. godine, a trenutni izgled poprimila je 2017. kada je renovirana. Luksuznu vilu interesantnog rustikalnog izgleda uredila je Kristina Bradač iz tvrtke Marnic, bivša manekenka koja se sjajno snašla u svijetu dizajna, za kojeg smatra da je vrlo sličan svijetu mode po pitanju slaganja i posebnosti.
Tvrtka Marnic se u posljednjih par godina visoko pozicionirala kao jedna od vodećih u opremanju interijera i eksterijera. Marnic i njen tim poznati su diljem regije kao ekskluzivni dobavljači namještaja za ugostiteljstvo, hotele, apartmane, poslovne prostore, luksuzne interijere te ostale javne i privatne prostore.

Foto: Marnic
Stancija Vigini, odnosno prostor vile, proteže se na čak tri kata ukupne površine 300 kvadratnih metara. Osim divno uređenog interijera, ova vila pruža mogućnost uživanja u aktivnostima poput biljara, kupanja u vanjskom bazenu, stolnog nogometa i tenisa, boćališta ili odbojke. Dodatni element je i prostrani vinski podrum u sklopu vile.

Foto: Marnic

Foto: Marnic

Foto: Marnic

Foto: Marnic

Foto: Marnic
Vila je smještena u malom seoskom mjestu Vigini, nedaleko od Grožnjana – poznatog kao ”grad umjetnika”. Ljepota i posebnost ovog srednjovjekovnog grada vidljiva je i danas kroz očuvane stare zidine, utvrde, crkve i spomenike. Grožnjan je poznat i po jazzu te mnoštvu galerija i umjetnika koji u ljetnim mjesecima ondje obitavaju.

Foto: Marnic

Foto: Marnic

Foto: Marnic

Foto: Marnic

Foto: Marnic

Foto: Marnic

Foto: Marnic
Bez kategorije
Karirani uzorak u domu je apsolutni hit!
Uz boje, materijale i teksture, veliku ulogu u kreiranju ugođaja u nekom prostoru imaju dezeni. Jedan od najzastupljenijih nesumnjivo je karirani uzorak, a evo kako ga uklopiti u životni prostor.

Karirani uzorak sastoji se od okomitih i vodoravnih linija različitih boja koje se međusobno sijeku pod pravim kutom. Izvorno se primjenjivao na vuni, no danas karirani uzorak nalazimo na brojnim materijalima.
Mnogi će ga asocirati sa Škotskom – škotska narodna nošnja, popularni kilt, gotovo uvijek sadrži karirani uzorak. No, ovaj je uzorak karakterističan i za Irsku, sjevernu Španjolsku i zapadnu Francusku.
Danas se karirani uzorak primarno koristi u modnoj industriji i u tapetarstvu, ali i u izradi drugih dekorativnih elemenata poput tapeta, zavjesa i jastuka. Uporaba ovog dezena u dom će unijeti osjećaj topline i udobnosti, a prostoru spavaće ili dnevne sobe podariti tradicionalni štih.
Kako ga unijeti u interijer?
Jedna od prednosti ovog dezena kod uređenja interijera jest što je moguće kombinirati različite mustre kariranog uzorka, no uputno je izbjegavati korištenje drugih vrsta dezena poput točkica ili mornarskih prugica. Ipak, ukoliko ih koristite neka budu u istom tonu.
Za veći efekt primijenite ga tek na pojedinom elementu poput tepiha ili zastora, jer će previše kariranog zagušiti prostor. Kariranim tapetama obložite tek jednu zidnu plohu koja će tako doći do izražaja.
Ako ovakav uzorak niste spremni unijeti na velika vrata, možete to učiniti simpatičnim detaljima u kuhinji; bez obzira je li moderna ili rustikalna, prostor kuhinje osvježit će karirani podlošci, stolnjaci, krpe za suđe…
Bilo da je sastavni dio zimske sheme dekoriranja doma u koju se najbolje uklapa crveno-zeleni uzorak ili pak svijetlo zelena i ružičasta kombinacija za proljetne interijere, karirani elementi unijet će dobrodošlu promjenu u dom.
Bez kategorije
Starine iz davnina u domu za onaj dobar osjećaj
Njima možete obogatiti svoj dom i učiniti ga toplijim.

Na svom tavanu ili u bakinoj drvenoj kući mnogi od nas naišli su na neki stari, zaboravljeni predmet, koji nas je podsjetio na naše pretke i njihov životni stil.
Starine iz davnina suvremeni dom ili tek jedan njegov kutak mogu pretvoriti u mali etnografski muzej. A onoga tko ih je izložio, predstaviti kao toplu osobu, koja poštuje povijest i tradiciju svojih predaka.
Interijer tako možete obogatiti starim lampašima, slikama s patinom vremena, kožnim opancima, vunenim torbama i tepisima. Sve to pridonijet će stvaranju posebnog ugođaja. Stari mlinac za kavu, mužar i posudice za začine, estetski će obogatiti vašu suvremenu kuhinju.
Cvijeće u hodniku ili u dnevnom boravku zasadite u stare glinene posude, a na staru rustikalnu policu posložite pribor za kavu, pribor za jelo ili tanjure iz kredenca vaše bake. Komoda u dnevnom boravku pravo je mjesto za staru peglu na ugljen, petrolejski fenjer ili barokni svijećnjak.
Starinski luster vašem će dnevnom boravku ili blagovaonici dati poseban šarm. Kao i drvena klupa ili stolić u hodniku, koji će poslužiti prilikom obuvanja cipela. U kutu sobe smjestite stari tkalački stan, kolovrat i preslicu ili možda klavir, što će vašem domu dati dozu glamura.

Uz ovakve starine iz davnina, vaš će dom evocirati neka stara, ali ne i zaboravljena vremena i pozvati na opuštanje u ugodnom ambijentu koji zrači toplinom.
You must be logged in to post a comment Login