Predstavljamo dom
Zavirite u predivan novi dnevni boravak Lane Klingor Mihić
Lana Klingor Mihić širom nam je otvorila vrata svog doma i uvela nas ravno u dnevni boravak koji je dobio novi izgled. Drveni elementi koje ćemo vam pokazati unijeli su dašak topline u novoizgrađenu kuću velike obitelji.
Dnevni boravak preuredila je uz savjete Ante Vrbana
Mihićevi žive u novoizgrađenoj kući s vrtom, a središnje mjesto njihove svakodnevice je veliki dnevni boravak koji je Lana nedavno preuredila uz pomoć svog prijatelja arhitekta Ante Vrbana. On je projektirao i cijelu kuću kad su je gradili.

Lanino omiljeno mjesto u prostranom boravku svakako je velika sofa smještena u središtu prostorije, ispred kamina.

“Kad imam vremena, makar su to rijetki trenutci, ova kutna garnitura je moj favorite spot. Suprug Ante i ja volimo se opustiti uz ambijentalnu rasvjetu, u miru i tišini pogledati televizor, ali, kažem, to su tako rijetki trenuci da to stižemo”, priča nam prezaposlena Lana.

Drveni elemetni unijeli su dašak topline u dnevni boravak Lane Klingor Mihić
Nakon što su uselili u novosagrađenu kuću došlo je vrijeme za prve promjene – dnevni boravak je oplemenjen drvenim elementima. Polica kraj ulaznih vrata i cijeli zid iza kamina sad su uz pomoć stručnjaka iz Danijel interijera poprimili novi, topliji izgled zahvaljujući prirodnom materijalu svijetlog drva.

Zid iza kamina ranije je bio u svijetlo- sivoj boji, a na mjestu police stajala je komoda s jako puno detalja, objašnjava nam Lana. No, njezin prijatelj i kum, naš poznati arhitekt Ante Vrban u jednom od posjeta predložio je drukčije rješenje.
“Ante je rekao: gle, sve mi je super, ali malo mi je previše detalja. Ovdje je bila jedna komoda i gore je bio nekakav kao regal i milijardu detalja. Od ne nužno slika nego onak, ja volim te neke vaze, uglavnom previše svega i rekao mi je sve mi je lijepo, ali ove skulpture to sve moramo maknuti to je sve previše”
Danijel interijeri učinili su da sve izgleda baš kako treba
U svakom se dijelu kuće pa i boravka vidi koliko Lana voli lijepe stvari. Usto, uvijek voli nešto proizvesti sama, odnosno nešto zamisliti i naći prave ljude koji dobro rade svoj posao i koji će to izvesti da izgleda kako to treba izgledati. Takve ljude je, na preporuku Ante Vrbana našla u Danijel interijerima.

Umjesto komode s milijardu detalja poželjela je police različitih debljina s unutarnjom rasvjetom. Detalji su, na Antinu preporuku, reducirani i sad je dio boravka najbliži ulaznim vratima dobio drugu dimenziju, a i svrhu.
“Komodu sam, kao inspiraciju, pronašla u jednom dućanu i nisam znala kako bih je izvela niti tko bi mi je napravio. Bogu hvala, Ante Vrban sve što projektira radi s tvrtkom Danijel interijeri koja ustvari izvodi sve ovo i koja je uspjela proizvesti sve ono što sam ja zamislila”.

Na zid iza kamina koji zimi grije cijelu prostoriju došle su oplate, od punog drva hrasta, također s potpisom poznatog arhitekta u izvedbi Danijel interijera.

Najprije sam mislila da će Ante predložiti svoje letvice od ogledala po kojima je poznat, priča Lana, ali onda mi je rekao da ipak ovdje pašu drvene letvice a čim sam se onda i ja složila. Jako su ugodne, svi pitaju je li ih teško za održavati? Nije! Ja ne znam jesu li one s nečim premazane ili ne, to bi trebalo pitati, ali u principu prašine nema i vrlo se lako očisti. Jedinstveno rješenje u svjetlijoj boji drveta u boravak Mihićevih je unijelo dašak topline.
Open space dnevni boravak
Zamišljen i izgrađen kao open space, dnevni boravak se nadovezuje na kuhinju koja je samo jedna od tri u Laninoj kući. Dok u dvije profesionalno kuha, u kuhinji na donjoj etaži priprema svakodnevne obroke svojoj obitelji.

“Obožavam ovaj veliki stol na kojem ručamo. To je nekako uvijek mjesto gdje svi zajedno sjednemo za stol, pojedemo zajedno i kad je hektično”, opisuje nam Lana svoju svakodnevicu.

U svemu što radi važna joj je urednost. “Čini se da je možda ekstra pospremljeno radi snimanja, ali nije. Moram reći da se svi trudimo i djeca i mi da ovo uvijek ovako izgleda. Makar je dnevni boravak prostor u kojem najviše svi boravimo, u kojem se najviše zadržavamo svatko sprema za sobom i to bude ok.”

S originalnim idejama i vrhunskim rješenjima stručnjaka iz Danijel interijera Lana je uspješno privela kraju i ovaj project – novi dnevni boravak.
Predstavljamo dom
Kleen, boutique home: Haussmann u modernom interijeru
Posjetite ovaj elegantni zagrebački stan koji spaja tradiciju i suvremeni dizajn

U srcu Zagreba smjestio se Boutique home Kleen, elegantan stan za najam koji spaja pariški Haussmannov stil s modernim dizajnom.
U ovom građanskom stanu iz 1935. godine vlasnici su zadržali samo nosive zidove. Sve ostalo prilagodili su modernom načinu života. Znali su da ih mogu dočekati iznenađenja zbog starih instalacija, ali nisu odustali.
Nakon više od godinu dana rada, stan je dobio prostrani otvoreni tlocrt u Haussmannovom stilu.
Međugeneracijsko uređenje građanskog stana u srcu Zagreba
Haussmannov stil u interijeru
Što je Haussmannov stil?
Haussmannov stil potječe iz 19. stoljeća, kada je baron Haussmann preoblikovao Pariz, stvarajući prepoznatljive elegantne zgrade s visokim stropovima, velikim prozorima i profinjenim detaljima poput štukatura i zidnih obloga.
Ovaj stil karakterizira spoj klasičnih elemenata i suvremenog dizajna, stvarajući sofisticiranu i ugodnu atmosferu.
Vlasnici ovog stana unijeli su francuski šarm, ali uz moderni pristup. Svaki element pomno je odabran kako bi prostor ostao funkcionalan.
Ovaj zagrebački stan s pariškim šarmom pruža gostima jedinstveno iskustvo boravka u prostoru koji savršeno balansira između prošlosti i sadašnjosti, nudeći luksuz i udobnost u samom centru grada.

Kuhinja – spoj funkcionalnosti i estetike
Kuhinja je jedan od najdojmljivijih dijelova stana. Tamni tonovi bez gornjih elemenata suprotstavljaju se svijetlom dnevnom boravku. Kuhinja je odvojena keramičkim kuhinjskim otokom koji dodaje praktičnost i estetiku.
Na otoku se nalazi ploča za kuhanje s integriranom napom.
Ovim rješenjem zadržana je čista vizura prostora. Moderni pristup Haussmannovom stilu u interijeru omogućuje ravnotežu između dizajna i funkcionalnosti.

Igra boja i luksuznih detalja
Stan kombinira svijetle i tamne tonove, čime se postiže vizualni kontrast. Detalji u zlatnim nijansama dodatno naglašavaju sofisticiranost prostora.
Zlatne lampe uz krevet i elegantne vješalice u hodniku daju poseban šarm. Ovi detalji podsjećaju na pariške interijere, ali su prilagođeni suvremenim potrebama.

Spoj tradicije i modernog dizajna
Baš kao što su Haussmannovi stanovi simbol elegancije, i ovaj zagrebački interijer spaja klasične i moderne elemente.
Vlasnici su sami osmislili uređenje, a rezultat je sofisticiran i funkcionalan prostor.
Dizajn prostora, namještaja i dekoracija
Međugeneracijsko uređenje građanskog stana u srcu Zagreba
Građanski stan pretvoren je u moderno utočište tate i sina

Smješten u srcu Zagreba, građanski stan od 200 kvadrata odiše elegancijom, funkcionalnošću i osobnim detaljima. Stan je projektirao beogradski arhitekt Boris Vuković, prilagođavajući prostor željama vlasnika, Mare Pitarevića.
Preobrazba salona u suvremeni dom
Stan je dio krovne konstrukcije zgrade, što je omogućilo izvođenje pojedinih preinaka koje su bile potrebne za kreiranje suvremenog koncepta stanovanja.
“Počeo sam raditi s jednim drugim arhitektom, ali moji zahtjevi nisu bili ostvareni. Želio sam moderan, prozračan stan, a istovremeno zadržati duh stare zgrade. Ideja je bila napraviti dvije stambene cjeline.“, prisjeća se Maro početka projekta.

Salonski tlocrt, karakterističan za zgrade u centru Zagreba, značio je prolazak iz jedne sobe u drugu kroz centralno postavljena vrata.
“Preuredili smo prostor kako bismo dobili veliki dnevni boravak s blagovaonicom i kuhinjom. Time smo dobili otvoren i funkcionalan tlocrt.”
Kuhinja kao centralni dio u prostoru otvorenog tlocrta dominira svojom veličinom i bojom.

Kuhinja kao središte stana
Središnji dio stana zauzima moderna kuhinja, koja dominira otvorenim prostorom svojom veličinom i dizajnom. Poseban element koji arhitekt naziva “penetrat” odmah privlači pažnju.

“S jedne strane je crni element koji je moj arhitekt nazvao penetrat. Penetrat je multifunkcionalan element koji prolazi cijelom dužinom stana. Sadrži garderobu, špajzu, perilicu, sušilicu i dio kuhinje. Isprva je arhitekt htio da bude zlatan, ali crna mi se činila elegantnijom i praktičnijom,” objašnjava Maro.
Bijeli kuhinjski otok suprotstavlja se crnom elementu svojom nenametljivošću
“Bijeli otok sadrži sve potrebne elemente za kuhanje. Njegova jednostavnost se savršeno uklapa u svijetli ambijent stana,” dodaje Maro.
Blagovaonica je savršeno projektirana za druženje, a velike staklene površine u nju propuštaju dosta prirodnog svjetla, što je u nekim prostorijama prednost, u drugima mana. Zato su postavljene dugačke, nepropusne zavjese.

Dnevna soba i osobni dodiri
Dnevni boravak obogaćen je velikim staklenim površinama koje omogućuju obilje prirodnog svjetla. No, zavjese su postavljene za kontrolu svjetlosti:
“Zavjese koristim uglavnom dok gledam televiziju po danu. Izolacija stana je vrhunska, ali osobno, meni nikad nije vruće niti hladno,” kaže Maro.
Posebni ukrasi i predmeti iz osobne kolekcije daju prostoru toplinu i karakter.
“Imam vršu iz Vele Luke i tepih iz Istanbula. Volim dodati malo teksture i života u ovaj inače minimalistički prostor,” otkriva Maro.

Spavaće sobe s karakterom
Iz dnevne sobe ulazi se u master spavaću sobu gdje se pored kreveta nalazi kada. Ova spavaća soba ima neobičan dodatak – kadu pored kreveta.

“U kadu legnem i opuštam se ili gledam televiziju. Ljudi pitaju hoće li voda prskati, ali za pranje koristim tuš. Kada je isključivo za opuštanje.”, objašnjava nam Maro.
Stan od 200 kvadrata na dvije etaže – uz smart home sisteme krase ga druga zanimljiva rješenja
Terazzo pločice u kupaonici komplementiraju epoksi podu
S druge strane stana nalazi se prostrana soba za Marovog sedamnaestogodišnjeg sina.
“Njegov radni stol je dio veće cjeline s policama za artefakte. Mora imati dovoljno prostora za kreativni nered,” dodaje Maro sa smiješkom.

Uređenje građanskog stana: Spoj tradicije i modernizma
U potkrovlju se nalazi svijetla gostinjska i radna soba čija se prozračnost odmah uvlači pod kožu, a da je u stanu išta drugačije napravljeno, to bi bilo pogrešno.

You must be logged in to post a comment Login