Povežimo se

Podne i zidne obloge

Kako pretvoriti zid u školsku ploču

Bojanje zida crnom bojom ploče nije samo za školske zidove već je odličan način uređenja interijera i primjenjiv za svaku prostoriju u stanu.

Crna boja vrlo je popularna u dizajnu interijera i ne treba je se bojati. Kombinacija crno-bijele boje je postala vrlo suvremena kombinacija zadnjih nekoliko godina. Crna boja za ploču daje ravnu mat površinu i bogat crni ton te je odlična u stvaranju kontrasta neutralnim bojama. Nakon nekog vremena, kreda počinje davati crnoj ploči bijelu patinu i teksturu.

Ovo su neke od ideja za uređenje interijera crnom bojom za ploču:

1.Kuhinja

izvor : freshome

2. Blagovanje

izvor : freshome

3. Dnevni boravak

izvor : freshome

4. Radni prostor

izvor : freshome

5. Spavaća soba

izvor : freshome

izvor : freshome

Kliknite kako biste komentirali

You must be logged in to post a comment Login

Ostavi komentar

Podne i zidne obloge

Mikrocement: Prednosti najpopularnijeg materijala za uređenje vašeg doma

Svi pričaju o mikrocementu!

Novi postmodernizam u dizajnu interijera

Mikrocement je definitivno postao jedan od glavnih protagonista u svijetu unutarnjeg dizajna i jedan od najtraženijih materijala od strane klijenata koji se odlučuju renovirati svoj dom.

Kako popularnost ovog čvrstog, izdržljivog i svestranog materijala raste, otkrijte prednosti korištenja mikrocementa i najbolje stilove uređenja interijera u kojima ga možete koristiti.

Što je mikrocement?

„Mikrocement je dekorativna žbuka uz koju postoji beskonačno mnogo mogućnosti izvedbe, bar kad se o zidovima govori. Bitna je kvaliteta samog materijala sa kojim se radi i još bitnija je stručnost tog izvođača i njegovo oko za lijepo kako bi mogao biti kreativan na tome što radi“, objasnila nam je vlasnica tvrtke za izvođenje microcementa Ivana Pereglin.

Marmorino fine – dekorativna tehnika koja spaja prošlost i budućnost

Mikrocement je vrlo isplativ materijal jer je njegova glavna prednost to što savršeno prekriva površine, pa nećete morati trošiti puno novca na uklanjanje starih podova i pločica. Na primjer, ako renovirate kupaonicu, možete koristiti protukliznu završnu obradu za svoj mikrocement i lako prekriti kadu i umivaonik. Kao nepropusan materijal, spriječit će da vaša kupaonica postane vlažna.

Korištenje mikrocementa u industrijskom stilu uređenja

Industrijski stil uređenja interijera i mikrocement savršeno se slažu. Mikrocement se uklapa u tipičan arhitektonski stil koji uključuje crne elemente, izložene cigle, metal i bakar. Prekrivanje poda mikrocementom također može pomoći naglasiti prirodno svjetlo u vašem dnevnom boravaku i učiniti ga da izgleda toplije.

Zašto odabrati industrijski dizajn prilikom uređenja ureda

Korištenje mikrocementa u minimalističkom stilu uređenja

Mikrocementni pod savršeno će se uklopiti u bijeli i neutralni životni prostor.

Baš kao što minimalizam nastoji otvoriti prostor što je više moguće, mikrocement i njegove kontinuirane i ujednačene površine bit će najbolji saveznik za postizanje ovog rezultata.

Minimalizam u urbanom betonskom dizajnu

Korištenje mikrocementa u skandinavskom stilu uređenja

Korištenje mikrocementa naglasit će tipičnu čistoću i jednostavnost skandinavskog stila uređenja interijera. Bijeli zidovi i prirodni materijali poput drva, pamuka i lana pronaći će zajednički jezik u mikrocementu koji će zauzvrat učiniti životni prostor otvorenijim i prostranijim. Neutralne boje također su tipične za ovaj stil, a mikrocement će savršeno funkcionirati s tim suptilnim tonovima.

Čak i u jednostavnom i elegantnom crno-bijelom interijeru, ovaj će materijal biti savršena osnova za početak dizajniranja i dekoriranja.

Nastavite čitati

Podne i zidne obloge

Travertin – prirodni dekorativni kamen koji se uklapa u svaki prostor

U interijerima ga možemo vidjeti na zidovima i podovima

travertino

Travertin kamen je bio jedan od najčešće korištenih prirodnih resursa tijekom Rimskog Carstva: možemo ga vidjeti u drevnim otvorenim kupalištima, a eksploatirao se u obliku blokova ili stolica za izgradnju Koloseuma, Teatra Marcello, Bazilike Svetog Petra ili crkve Santa Maria Maggiore.

Marmorino fine – dekorativna tehnika koja spaja prošlost i budućnost

Travertinski spomenici mogu se vidjeti i na trgovima, šetnicama, stubištima i povijesnim mjestima na svih pet kontinenata.

Što je traventin kamen?

Travertin prirodni kamen je porozni vapnenac nastao taloženjem kalcijevog karbonata. Eksploatira se u raznim dijelovima svijeta. U Europi su poznata nalazišta u Turskoj i Italiji, gdje se naziva i Tivoli kamen.

Formiran u termalnim vodama i vapnenačkim špiljama, travertin kamen se od davnina koristi kao građevinski, arhitektonski i ornamentalni element.

Danas, zbog svojih svojstava i estetike, ovaj materijal ima brojne primjene kao popločavanje ili oblaganje, dajući unutarnjim ili vanjskim prostorima neobičnu i sugestivnu ljepotu.

Karakteristike

Traventin prirodni kamen sastoji se od kalcita i gipsa. Iako je 99% minerala koji ga čine bezbojno, preostalih 1% sadrži tragove žutog sumpora, smeđeg željeza i organskih pigmenata koji mu daju nježne tonalitete u medenoj, bež ili ružičastoj boji.

Iako travertin kamen obično ima svijetli izgled, postoje i tamne varijante u smeđoj pa čak i crnoj boji.

Osim boje, ovaj materijal je vrlo prepoznatljiv po svojoj vlaknastoj i poroznoj teksturi.

To je dijelom zbog plinskih mjehurića koji su često zarobljeni između slojeva kamena, stvarajući sferne šupljine, kao da su pore ili kaviteti. Svestranost i raznolikost formata čine travertin kamen savršenim za oblaganje podova, zidova i fasada, ali i funkcionalnih prostorija u kući kao što je tuš.

Ovaj materijal se izvorno vadi iz vodonosnika, tako da je njegova otpornost na vlagu neupitna.

Osim toga, dobro podnosi izloženost UV zračenju, pa zadržava svoju boju jednako dobro kao i prvog dana, čak i na otvorenom.

Cemento Materico : Nova generacija građevinskog materijala

Još jedan razlog za odabir travertina je njegova bezvremenost, čineći ga estetskom bazom za sve vrste stilova.

Upotreba traventina

Travertin kamen koristi se u blokovima, pločama ili listovima, bilo ručno obrađenim, grubo obrađenim ili poliranim, pa čak i starinskim.

U interijerima ga možemo vidjeti na zidovima i podovima, kao i u kupaonskom namještaju poput kada, umivaonika ili radnih ploča.

Kada se ovaj materijal koristi, poliran ili brušen, preporučljivo je zapečatiti njegovu površinu posebnom pastom kako bi se povećala trajnost njegovog sjajnog efekta.

Na otvorenom se upotreba travertin kamena koncentrira na fasade, podove ili rubove bazena, jer dobro podnosi vremenske uvjete.

U tim slučajevima obično se koristi sa starinskim završetkom koji, osim izgleda, poboljšava njegova protuklizna svojstva.

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice