Uradi sam
Evo kako očistiti perilicu posuđa octom na ispravan način
Važno je redovito čistiti perilicu posuđa kako bi se osigurala njezina dugotrajnost, učinkovitost i higijena
Alkoholni ocat je snažno sredstvo za čišćenje koje može ukloniti prljavštinu i naslage koje su se nakupile na vašim najkorištenijim aparatima, uključujući perilicu posuđa. Kiselost octa učinkovito razgrađuje masnoću, ostatke hrane i mineralne naslage unutar perilice posuđa.
Također djeluje kao dezinficijens, pomažući u uništavanju bakterija i plijesni. Iako je alkoholni ocat izvrstan čistač za perilicu posuđa, važno ga je koristiti oprezno. Kiselost može oštetiti gumene brtve ako se koristi nepravilno.
Koliko često čistiti perilicu posuđa
Važno je redovito čistiti perilicu posuđa kako biste održali njezinu učinkovitost i čistoću. “Preporučujem čišćenje octom otprilike jednom mjesečno,” kaže Marla Mock, predsjednica tvrtke Molly Maid, koja je dio kompanije Neighborly. “Ovo redovito održavanje osigurava brzo uklanjanje nakupljene prljavštine, kamenca ili zaostalih neugodnih mirisa, čime vaša perilica posuđa nastavlja raditi bez problema.”
Znate li koja su najprljavija mjesta u vašem kućanstvu? Ovaj će vas popis iznenaditi
Kako očistiti perilicu octom
Prije čišćenja perilice alkoholnim octom, treba očistiti filter.
Temeljito očistite perilicu posuđa pomoću octa slijedeći ove korake:
- Potpuno ispraznite perilicu posuđa, pazeći da uklonite sve posuđe i pribor s polica.
- Stavite posudu otpornu na perilicu posuđa, napunjenu octom, na gornju policu perilice. Nemojte dodavati deterdžent za perilicu posuđa.
- Pokrenite ciklus s vrućom vodom. Odaberite najvišu dostupnu postavku temperature kako bi se uklonile nakupljene naslage.
- Nakon završetka ciklusa, mekanom krpom obrišite tvrdokorne mrlje.
Zašto je važno čišćenje perilice posuđa
Redovito čišćenje uklanja kamenac i druge naslage koje mogu oštetiti dijelove perilice, poput filtera, pumpi i mlaznica. Time se sprječava kvar i produžuje vijek trajanja uređaja. Također, ostatci hrane i bakterije mogu uzrokovati neugodne mirise ako se perilica ne čisti redovito. Čišćenje sprječava nakupljanje ostataka masti,hrane i kamenca i osigurava svježinu.
Uradi sam
Kako pripremiti nekretninu za prodaju: 8 savjeta za privlačenje kupaca
Kupci traže vrijednost dodanu domovima, a pažljiva prezentacija može pomoći da se lako uoče jedinstvene karakteristike koje vaš dom čine posebnim
Način na koji predstavite svoj dom može napraviti veliku razliku u tome kako će biti percipiran u oglašavanju, što će utjecati na broj upita, broj ljudi koji će doći na razgledavanje, te na kraju, na to koliko će vremena nekretnina biti na tržištu i koja će se konačna cijena postići.
Kupci su danas pažljivi; imaju cijeli svijet nekretnina na dohvat ruke putem interneta i postaju privremeni stručnjaci dok traže kuću. Ovo su neki elementi na koje treba obratiti pažnju.
1. Privlačnost s ulice
Vaš dom mora privući kupce na prvi pogled. Kako ćete stvoriti privlačnost s ulice ovisi o vašoj nekretnini; neki od elemenata na koje biste trebali obratiti pozornost su lijepa poštanska kutija, zdrava, pokošena i uredno obrezana travnjaka bez korova, biljke koje ne zahtijevaju puno održavanja, uredno pospremljena crijeva i vrtni alat, privlačne vrtne značajke, uredna i održavana ograda, čiste površine i ulazna vrata u dobrom stanju.
6 iznenađujućih razloga zašto bi svatko trebao posaditi stablo ispred kuće
2. Uklonite višak i obratite pozornost na atmosferu
Potencijalni kupac treba moći zamisliti svoje stvari u nekretnini, stoga uklonite nebitan namještaj, ukrase, sprave za vježbanje i osobne predmete. Pospremite svakodnevne stvari poput toaletnih potrepština, opreme za čišćenje, igračaka, stvari za kućne ljubimce i kuhinjskih aparata. Mislite na “čiste linije i slobodne površine“.
Omiljena “millennial” siva još uvijek hit boja, iako je generacija Z ne podnosi
Manje predmeta u sobama učinit će prostor većim, a manje odjeće u ormarima i posteljine u ormarićima učinit će da skladišni prostor izgleda prostranije. Pažljivo razmislite koji komadi namještaja će poboljšati atmosferu koju želite stvoriti u svom domu. Možda razmislite o spremanju ili prodaji viška namještaja ili unajmljivanju namještaja i ukrasa ili angažiranju profesionalnog stilista kako biste postigli željeni izgled.
3. Obavite sve manje popravke
Od curenja slavine do slomljene žarulje ili ogrebotina na drvenim površinama, pobrinite se da svi manji popravci budu obavljeni. Ako postoje opći problemi s održavanjem – čak i ako su mali – kupci to mogu doživjeti kao znak da možda postoje veći problemi u pozadini, bez obzira na to je li to zaista slučaj ili ne. Stoga se isplati riješiti tih manjih popravaka na vrijeme.
4. Osvježite svoj dom prije pregleda
Pokušajte eliminirati mirise dima ili kućnih ljubimaca. Prije pregleda otvorite prozore, skuhajte svježu kavu, uljepšajte prostor s nekoliko buketa cvijeća i pokušajte ne kuhati ništa s jakim mirisom. Imajte na umu da ne želite preplaviti kupce intenzivnim mirisima jer to može ostaviti dojam da pokušavate prikriti neki neugodan miris, stoga nema potrebe za osvježivačem zraka u svakoj sobi.
5. Unesite više svjetla
Provjerite sve žarulje – uključujući one u nape i pećnici – i pobrinite se da rade. Možete povećati osjećaj prostora unutar i izvan doma pažljivim postavljanjem ogledala, lampi i svjetiljki, te time što će prozori biti blistavo čisti i iznutra i izvana. Prije fotografiranja ili razgledavanja, upalite sva svjetla, ostavite sve unutarnje vrata otvorena i sami temeljito pregledajte svoj dom.
6. Kućne ljubimce držite uz sebe
Uvijek očistite i pospremite iza svojih kućnih ljubimaca i, ako je moguće, ponesite ih sa sobom kad napuštate kuću tijekom pregleda.
7. Toplina, ugodnost i udobnost
Stvorite ugodno okruženje prilagođavajući svoj dom vremenskim uvjetima. Ako je hladno, upalite vatru, uključite grijalice na terasi i grijanje. Ako je vruće, uključite ventilatore i rashladne sustave. Stvorite ugodnu atmosferu uz upotrebu mekanih materijala, svježe posteljine i glazbe.
8. Budite kreativni i vjerujte sebi
Pokušajte istaknuti ono što je jedinstveno kod vaše nekretnine stiliziranjem koje naglašava njene posebne karakteristike, umjesto da koristite generičke stilove koje su kupci već vidjeli mnogo puta tijekom potrage za kućom. Ovo će pomoći u stvaranju emocionalne povezanosti između doma i kupca koji će se u njega zaljubiti. Vi najbolje poznajete svoj dom, stoga ste u najboljoj poziciji da naglasite ono što ga čini posebnim.
Uradi sam
Kako izraditi zdjelu od stakla: Kreativni projekt s Irenom Poje-Oxenham
Svake sezone nešto izrađujemo i dekoriramo, a ove godine donosimo nešto sasvim posebno. Za vas ćemo danas izraditi zdjelu od stakla.
Kako se izrađuje zdjela od stakla, u nastavku teksta otkiva hobistica Irena Poje, Oxenham.
Izrada zdjele od stakla
Da biste napravili zdjelu od stakla treba staklo, koristimo danas obično prozorsko staklo koje smo odrezali u krug. Trebat će dva komada stakla, jedno ispod kao podloga, jedno kao gornji dio stakla i trebat će nam alat. Koristim dijamantni nož, koji ima dijamantni kružić/ kotačić koji izreže staklo.
Trebati će nam boja, kliješta za prerezati to staklo kada ga prelomimo. U pitanju je prah u boji, što su ustvari komadići stakla koji su jako usitnjeni.
Prvo ćemo si iscrtati šta ustvari gdje želimo zarezati i to napravmo uz uz crtu. Za neke rezove koristimo kliješta.
To je prvi stadij i odrezano staklo ide na podlogu iste veličine. Drugi dio oslikavamo. Jednu stranu s običnim emajl bojama koje su pogodne za visoke temperature.
Jedna strana će biti obojana bojom koju smo pripremili, to je tamno plava boja, posebna po tome što će se drobiti između dva komada stakla i tako proizvesti mjehuriće koji će nam biti dodatni dizajn u našem projektu.
U sredini koristimo ova mala stakalca koja će nam dočarati mozaik. Drugu stranu ćemo obojati s bojama u prahu koje ćemo malo izmiješati da dobijemo dinamiku u tom projektu i na kraju ćemo koristiti jednu šablonu koja će donijeti mali dizajn cijelom tanjuru.
Uzmemo kistić, koji umočimo u boju i onda tapkamo da pokrijemo cijelu površinu.
5 odličnih i kreativnih ideja kako ukrasiti prozore
Zadnje što ćemo napraviti je stencil. Potrebno je obilježiti gdje će nam biti mozaik koji moramo napraviti od stakalaca. Koristimo malo ljepila kako to ne bi sve letilo.
Pečenje traje 16 sati na temepraturi od 820 stupnjeva, a da bi se ispeklo na takozvanu full fuziju, znači na potpunu fuziju, kako bi ono bilo na gornjem dijelu glatko.