Bez kategorije
Office Shell – ured bliske budućnosti
Do nedavno su se uredski prostori otvarali, a sada se ponovno zatvaraju, a radnici izoliraju. DizzConcept je predstavio ured budućnosti.
Puno svjetla, prozračni prostori te jačanje timskog duha – neki su od razloga za uređenje ureda kao takozvanih otvorenih prostora. Međutim, takvi radni prostori imaju i svoje nedostatke. Primjerice, ako u u takvom otvorenom prostoru radi na desetke ljudi, uvjeti za neometan rad su gotovo nemogući.
Ispitivanja su pokazala da 85 – 87 % zaposlenika smatra da ometanja tijekom rada utječu na njihovu produktivnost. Ista ta istraživanja kažu da otvoreni radni prostori, umjesto da povezuju ljude, često imaju upravo suprotan učinak zbog naše potrebe da se koncentriramo dok radimo. Rješenje za te probleme osmislili su inovativni stručnjaci u Dizz Conceptu. Iako je Office Shell nastao prije pandemije koronavirusa, svoj je uzgon dobio upravo njenom pojavom.
Karakteristike Office Shella

Otvaranjem dijela panela ovog ureda omogućuje se komunikacija s okolinom i timom koji radi na istom projektu. Zatvaranjem se pak daje do znanja kako osoba ne želi da je se ometa.
Ovakve se kapsule mogu postaviti na više mjesta u uredu i dati potrebnu privatnost za koncentrirani rad. Kapsula daje akustičnu i vizualnu izolaciju, a u njoj se čak može regulirati i temperatura za dva do tri stupnja više ili manje od ostatka prostora. Jer svi znamo da u uredima uvijek postoji jedna osoba kojoj je vruće ili hladno.
Dodatnu prednost ovakvih ureda u vrijeme pandemije ne treba naglašavati. Uređaj za filtraciju zraka osim toga može služiti i kao osvježivač zraka.
Više modela
Dizz Conceptov Office Shell dostupan je u više izvedbi. Kapsula može biti u potpunosti vizualno izolirana od ostatka ureda ili kroz pleksiglas davati pogled u ured. Treća opcija je da se se to staklo može zatamniti i tako omogućiti privatnost korisniku Office Shella.


Kao i svaki ured i ovaj se može opremiti biljkama jer dokazana je njihova dobrobit za svaki prostor. A kad smo već kod zdravog okoliša, treba znati da je Office Shell opremljen stolicom za aktivno sjedenje koja omogućuje vježbanje leđnih mišića tijekom sjedenja. Uz to radni stol se može vertikalno pomicati tako da se za njim može raditi i stojeći. Jer svakih 45 minuta dobro je malo protegnuti noge.

Sa svim mogućnostima koje ima, ovu kapsulu definitivno možemo nazvati rješenjem za ured budućnosti.
Bez kategorije
Danas je Badnjak, dan kojeg krase brojni običaji
Dio običaja je pao u zaborava, a dio ih se još uvijek njeguje.

Badnjak je dan uoči Božića kada se najčešće obavljaju posljednje pripreme za Božić. Čisti se kuća, kiti božićno drvce, peku kolači, radi francuska salata, jede bakalar. U ponoć se tradicionalno ide na polnoćku, a nakon na druženje. Ove godine morat ćemo bez toga kao i velikih obiteljskih okupljanja. No, pitanje je znamo li uopće što je Badnjak? I kakvi se običaji uz njega vežu?
Badnjak je posljednji dan Došašća. Sama riječ dolazi od riječi bdijeti, bdijeti čekajući rođenje Isusa Krista. Nekada se bdjelo uz svijeće u miru i tišini. Vjernici na ovaj dan poste, a na jelovniku je najčešće bakalar. Trpeza na stolu bi trebala biti bogata kako bi i naredna godina bila takva. Žene su na taj dan tradicionalno pekle kruh koji bi krasio stol sve do Sveta tri kralja.
Pred večer domaćin bi unio badnjak i slamu u kuću. Slama se tumači kao sjećanje, da se Isus rodio na slami, čime je simbol jasli u betlehemskoj spilji. U prošlosti se večeralo na slami na kućnom podu, pa se zato i danas, ispod stola za kojim se večera na Badnjak, stavi malo slame. Dok se ispod okićenog božićnog drvca stavljalo, a neki to još uvijek rade, žito. Na blagdanski stol stavlja se pšenica posijana na blagdan Svete Lucije.
Odlazak na polnoćku nije se propuštao. Nakon nje, običaj je bio da si ljudi međusobno čestitaju Božić. U nekim krajevima Hrvatske Božić su pjesmom po domovima čestitali koledari. Običaj koledovanja očuvan je u Dubrovniku.
Bez kategorije
Najšarmantnije kolibe u kojima bismo rado proveli zimu
Male su, simpatične i vrlo ugodne za boravak.

Iako nema zime, kolibe u planinama vrlo su atraktivno i poželjno mjesto za provesti zimske dane. Malo mira i tišine bez stresa i gradske vreve mnogima je lijek, a mi smo na Pinterestu pronašli baš takva mjesta. Možda dobijete inspiraciju i odlučite se na pothvat gradnje baš takve kolibe.
Naravno da moraju biti drvene i okružene drvećem.
Kako izvana, tako drvo dominira i iznutra. Rustikalni stil savršen je za ovakve kolibe jer im daje potrebnu toplinu i ugođaj.
A za još bolji ugođaj pobrinut će se i kamin koji je nezaobilazan u ovakvim kućicama. Ili pak peć na drva.
Tepisi i krzno utoplit će i najhladnije zimske dane i noći.
A u ovo vrijeme ne smiju se zaboraviti ni božićni ukrasi.
You must be logged in to post a comment Login