Interijeri
Kako izgledaju moderne zdjele za voće
Jedan od najefektnijih ukrasa u kuhinji je zdjela za voće čija je dekorativna uloga dvostruka jer je istakuta ljepota same posude, ali i voća koje držimo u njoj. Kako izgledaju suvremene zdjelice za voće, saznajte u nastavku.
Futuristička zdjela za voće “The Ring” čiji dizajn potpisuje Joung Myung Lee, posebna je po lokaciji kojoj je namijenjena, a to je zid. Posuda je napravljena od porculana, a ovaj interesantan koncept predstavlja neobičan spoj umjetnosti i dizajna koji će na zidu zamijeniti slike i postere.
Manjak slobodnog životnog prostora u modernom stanovanju problem je s kojim se većina kad-tad susretne. Stoga ne iznenađuje sve veća potražnja za multifunkcionalnim namještajem i dekorima. Jedan takav element je i kuhinjski spremnik “Cocoon” dizajnera Mansa Salomonsena, čiji donji dio služi kao zdjela za voće dok gornji dio ima ulogu minijaturnog kuhinjskog vrta u koji možete zasaditi začinsko bilje ili neke druge omanje biljne vrste.
Zdjela “Apple Tree” svojom formom asocira na pravo drvo i ljudima pruža užitak svojevrsnog branja voća u vlastitom domu. “Drvo jabuke” izrađeno je od aluminijske žice, a zbog visine konstukcije od 120 cm predviđeno je da stoji na podu. Zdjelu je dizajnirala Anne Lorenz.
Dizajnerica Sandy Chilewich osmislila je posudu za voće s prozračnom mrežicom zbog koje plodovi duže ostaju svježi. Osim pametnog rješenja, mrežasta posuda služi i kao vrlo originalan ukras kuhinje, blagovaonice ili dnevne sobe. Više maštovitih zdjela za voće pogledajte u našoj fotogaleriji.
Interijeri
Kreativne ideje za uređenje malih stanova: Trikovi za proširenje prostora
Život u malom stanu može biti izazovan kada se suočite s ograničenim prostorom. Međutim, s nekoliko pametnih trikova i kreativnih ideja, možete pretvoriti svoj mali stan u funkcionalan i estetski privlačan prostor.
U ovom članku, istražujemo neke od najboljih ideja za uređenje malih stanova koje će vam pomoći proširiti prostor i maksimalno iskoristiti svaki kutak.
Multifunkcionalni namještaj
Odaberite namještaj koji ima višestruku svrhu. Kreveti s ladicama za dodatno spremanje, sofe koje se pretvaraju u krevete ili stolovi s preklopnom funkcijom su samo neke od mogućnosti.
Ovim pametnim komadima namještaja možete uštedjeti prostor i pružiti više funkcionalnosti.
Iskoristite vertikalni prostor
Kada nemate dovoljno prostora u širini, okrenite se prema vertikalnom prostoru. Postavite police duž cijele visine zida kako biste stvorili dodatni prostor za pohranu knjiga, ukrasa i drugih predmeta.
Također možete objesiti kuke ili vješalice na zidove kako biste organizirali svoje stvari i spriječili nered.
Ogledala za iluziju prostora
Postavljanje ogledala na strateška mjesta u vašem stanu može stvoriti iluziju proširenja prostora. Ogledala reflektiraju svjetlost i stvaraju dubinu, čineći prostor otvorenijim i prozračnijim.
Odaberite velika ogledala ili postavite više manjih ogledala kako biste maksimalno iskoristili njihovu optičku iluziju.
Svijetla rasvjeta
Dobro osvjetljenje može stvoriti dojam prostranosti. Koristite prirodno svjetlo koliko je god moguće i držite zavjese i zavjese otvorenima. Ako nemate pristup prirodnom svjetlu, odaberite svijetle žarulje i postavite ih na strategijska mjesta u stanu kako biste osvijetlili sve kutke.
Pregledna organizacija
Održavanje stvari uredno organiziranima može učiniti čuda za proširivanje prostora. Iskoristite kutije, košare i ladice za spremanje stvari i držite ih van vidokruga. Ovo će stvoriti dojam čistoće i prostranosti, čak i u malom prostoru.
Odaberite svijetle boje
Boje imaju veliki utjecaj na percepciju prostora. Kada uređujete mali stan, birajte svijetle boje za zidove, podove i namještaj. Bijela, bež, svijetlo plava ili svijetlo zelena su odlični izbori jer reflektiraju svjetlost i stvaraju dojam prozračnosti.
Također, možete koristiti svijetle tonove za detalje poput jastuka, prekrivača ili ukrasnih predmeta kako biste dodali malo boje bez da opterećujete prostor.
Minimalizam
Manji prostor izgleda vizualno veći kada je uredan i minimalistički uređen. Smanjite količinu namještaja i ukrasa na minimum. Odaberite funkcionalne komade namještaja koji su estetski privlačni, ali ne opterećuju prostor.
Minimalistički stil uređenja stvara dojam prostranosti i olakšava kretanje kroz prostor.
Prostor za rad
Ako radite od kuće, važno je osigurati prostor za rad u malom stanu. Razmislite o postavljanju stola s preklopnom funkcijom koji možete sklopiti kada ga ne koristite. Također, koristite vertikalni prostor za pohranu radnih materijala i organizaciju.
Otvaranje prostora pregradama
Ako vaš mali stan ima pregrade koje stvaraju zatvorene prostore, razmotrite mogućnost uklanjanja ili smanjenja tih pregrada kako biste stvorili otvoreniji prostor. To će stvoriti dojam kontinuiranog prostora i poboljšati protok svjetlosti i zraka.
Uređivanje malog stana može biti izazovno, ali uz kreativnost i pametno planiranje, možete stvoriti funkcionalan i prostran prostor. Iskoristite ove pametne trikove za proširenje prostora, prilagodite ih svojim potrebama i stvorite svoj mali raj.
Interijeri
Boho stil: Inspiracija i savjeti za uređenje prostora s boho šarmom
Boho stil, skraćenica od “bohemian”, je popularan dizajnerski stil koji privlači sve veću pažnju svojom jedinstvenom kombinacijom udobnosti, topline i razigranosti.
Inspiriran slobodnim duhom umjetnika, nomada i putnika, boho stil stvara atmosferu koja je opuštena, prirodna i šarmantna. U ovom članku istražit ćemo neke ključne elemente boho stila te pružiti inspiraciju i savjete za uređenje prostora s boho šarmom.
Kolorit
Boho stil obiluje bogatim i raznolikim koloritom. Slobodno se poigravajte s jarkim i toplim bojama poput narančaste, crvene, žute, smaragdno zelene i tirkizne. Također, prirodne boje poput smeđe, bež i zemljanih tonova mogu pružiti osjećaj ravnoteže i topline.
Teksture
Teksture su ključne za postizanje autentičnog boho izgleda. Koristite različite tkanine, poput šarenih jastuka, presvlaka, tepiha od prirodnih vlakana poput jute i sisala te zavjesa od laganih tkanina. Drveni namještaj i pleteni predmeti također dodaju dozu teksture.
Biljke i zelenilo
Dodavanje biljaka i zelenila u prostor donosi osjećaj svježine i povezanosti s prirodom, što je karakteristično za boho stil. Odaberite različite vrste biljaka, poput visećih kaktusa, paprati i cvjetova, i postavite ih na različite lokacije u prostoru.
Mješavina stilova
Boho stil se temelji na mješavini različitih stilova. Ne bojte se kombinirati različite uzorke, materijale i stilove namještaja. Reciklirani ili vintage komadi namještaja mogu dodati autentičnost i karakter prostoru.
Umjetnost i detalji
Dodavanje umjetnosti i zanimljivih detalja je važan dio boho stila. Postavite galeriju slika ili okvira na zid, izložite ručno izrađene predmete ili suvenire s putovanja te koristite zanimljive svjetiljke i svijeće kako biste stvorili toplu atmosferu.
Boho stil je izvanredan način da se izrazi kreativnost i osobnost u uređenju prostora. Slijedeći ove inspiracije i savjete, možete stvoriti prostor s boho šarmom.
You must be logged in to post a comment Login