Povežimo se

dining

Oglas

Interijeri

Ideje za proljetno uređenje doma – unesite prirodu u interijer

Pretvorite najdraže prostorije u savršeno mjesto za uživanje

Ne morate interijer potpuno renovirati kako biste malo proljeća unijeli i u svoj interijer, potrebno je samo malo mašte i vremen kako biste u prirodi mogli uživati i u zatvorenom prostoru.

Evo kako najdraže prostorije možete pretvoriti u savršeno mjesto za uživanje.

Biljkama ukrasite prostor

Zelenilo će najljepše oponašati prirodu u vašem domu, a za svaki prostor postoji veliki izbor… Možete napraviti mali vrt u sobi tako da u lijepe posude razne biljke stavite na police, prozore, stol, a danas su i jako popularne tzv. zračne biljke.

Osim što će uljepšati prostor, biljke će pročišćavati zrak, pa ćete i vi disati zdravije.

Prirodni materijali

Za ugodnu atmosferu uvijek su zaslužni prirodni materijali, poput drvenog namještaja ili fotelje od ratana… Možete garniture ukrasiti prekrivačima nježnih boja ili bogate zastore zamijeniti prozračnima.

10 najljepših vrsta cvijeća na svijetu – uživajte u njima!

Koristite zemljane tonove

Boje koje nalazite u prirodi, poput zelene i smeđe, unose osjećaj harmonije i mira u prostor. Tepih zemljanih tonova ili ukrasni jastuk mogu poslužiti, ne morate ulagati puno a promjena će biti vidljiva.

Pustite svjetlost u prostor

Prirodna svjetlost je terapija za dobro raspoloženje! Tijekom dana razmaknite zastore i pustite sunce u svaki prostor, a posebno u one koji su nešto manji. Ako nemate dovoljno prozora, razmislite o tome da dobro rasporedite ogledala.

Rustiklana kupaonica u fracuskom stilu – unesite eleganciju i luksuz u prostor

Prirodni dekor

Za dekoraciju odaberite predmete koji će oponašati prirodu. Možete uokviriti fotografiju cvijeća, ili dodati tapete šarenog uzorka i zanimljivih tekstura. Ako volite sami izrađivati predmete, od drveta se može svašta napraviti uz malo želje i volje.

Mirisi iz prirode

Možete koristiti svijeće i mirise koji će vas asocirati na prirodu, ali ništa ne miriše ljepše od svježe ubranog cvijeća, pa kad god ste u prilici ukrasite najdraže prostorije najdražim cvijećem.

Nastavite čitati

Uradi sam

Jednostavna pravila za održavanje perilice i sušilice rublja

Ako želite da vam dugo služe, potrebno je na neke stvari obratiti pažnju

Uz nekoliko jednostavnih strategija možete produljiti život kućanskim aparatima, ali i utjecati na uštedu i to dugoročno. Evo što biste trebali raditi kako biste sačuvali perilicu i sušilicu rublja.

Redovno čišćenje

Ovo je važan kora, a čistiti ih možete mokrom krpom izvana i iznutra kako biste uklonili sve prljavštine i prašinu. Očistite gumu oko vrata i pretince u koje se stavlja deterdžent i omekšivač nakon svakog korištenja.

Provjerite žice

Kako biste spriječili curenje ili oštećenja nastala vodom, važno je provjeriti sve spojeve i žice ako postoje bilo kakve pukotine ili mjesta gdje bi voda mogla curiti, potrebno ih je popraviti.

Vrijeme je za generalku! Profesionalna čistačica otkriva pet trikova za lakše čišćenje

Provjerite nagib

Za što bolje rezultate pranje, pazite da aparati stoje na ravnim površinama kako biste spriječili bilo kakve vibracije ili pomake mašine dok radi. Tako ćete se zaštiti od buke ali ćete i zaštiti perilicu od mogućih udaraca i oštećenja.

Provjeravajte filtere

Filteri imaju važnu ulogu jer zaustavljaju svu prljavštinu i ostale čestice i tako sprječavaju začepljenje. Ako želite da vaši aparati dobro rade, redovito provjeravajte filtere i očistite ih ako je potrebno.

Provjerite ventilaciju sušilice za rublje

Ako je ima, često se na tom mjestu nakuplja prljavština koja može prekinuti dotok zraka što može dovesti do zapaljenja. Redovito provjeravajte i čistite, a bilo bi dobro da jednom godišnje stručnjak pregleda vašu sušilicu te je očisti.

Možete i sami! Evo kako jednostavno popraviti velike i male rupe u zidu

Pregledajte bubanj u perilici

Ako se redovno ne čisti, na njemu će se nakupiti ostaci praška, omekšivača i plijesni što će uzrokovati neugodan miris odjeće.

Ako vam se na pogled čini da je bubanj prljav, koristite poseban sredstava za čišćenje ili kombinirajte vrelu vodu i ocat. Sve dobro očistite čistom krpom kako biste spriječili razvoj neugodnih mirisa.

Rade li svi gumbi?

Kontrolna ploča na perilicama i sušilicama služi kako bismo mogli odabrati program koji želimo koristiti, ali i njih je ponekad potrebno pregledati i provjeriti rade li i jesu li oštećeni. Ako naiđete na problem, pozovite stručnjaka kako bi ga popravio.

Reagirajte na čudne zvukove

Neobični zvuci ili vibracije koji se javljaju dok perilica radi mogu ukazivati na probleme i treba ih odmah popraviti.

Sami možete zaključiti odakle buka dolazi, ako perilica lupa kada pere možda ste stavili premalo rublja, ako čujete škripanje, možda je otišao remen. Ispravite sve probleme na vrijeme kako biste dugo mogli koristite svoje aparate.

Nastavite čitati

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice