Bez kategorije
Uredi u kojima bi svatko poželio raditi
Raditi za korporacijske divove poput Googlea za mnoge je posao iz snova. Osim dobrih plaća, njihovi radni prostori poznati su i po maštovitom uređenju i bogatom sadržaju.

Novi Googleov ured u Londonu kombinira reciklirane materijale koji asociraju na bogatu povijest Londona i nove elemente za 21. stoljeće.

Jedna od najzanimljivijih prostorija je tzv. “Bakin stan”, dekoriran stolicama za ljuljanje i retro lusterima, gdje se zaposlenici okupljaju kako bi predahnuli i ‘napunili baterije’. “Gradska vijećnica” je sala za sastanke s 200 sjedećih mjesta, a pozornost privlači i dizajn ureda u zelenoj sa zvučno izoliranim vratima inspiriranim dizajnom podmornice.

Na jednom od katova zgrade smjestio se ured Youtubea, uređen u stilu filmskog seta. U originalno dekoriranom prostoru nalazi se kino dvorana s baršunastim zastorima i udobnim sjedalima, a valja spomenuti i prostoriju uređenu u stilu dnevne sobe TV lika Del Boya iz popularne humoristične serije Mućke.

Početkom godine otvoren je Googleov ured u Tel Avivu koji više podsjeća na hotel u nekom pitoresknom mjestašcu nego na radni prostor.
Kampus se proteže na čak sedam katova, a dizajneri su posebnu pažnju uložili u kreiranje prostorija za druženje. U njima se nalaze voćke naranči, a vizualno ništa manje atraktivne su i konferencijske sobe i kantine.

Firma Camenzind Evolution potpisuje dizajn Googleovog ureda u Dublinu. Ogroman radni prostor služi kao Googleovo sjedište za Europsku Uniju, a u njemu rade zaposlenici iz preko 65 zemalja.
Ured ima pet restorana, 42 male kuhinje, sobe za igru i zabavu, fitness centar, wellness, bazen, preko 400 formalnih i neformalnih soba za sastanke…
Dizajnerski se posebno ističe prostorija BE GREEN čije uređenje stavlja naglasak na ekologiju i tvori ugodnu, opuštajuću atmosferu.
Bez kategorije
Karirani uzorak u domu je apsolutni hit!
Uz boje, materijale i teksture, veliku ulogu u kreiranju ugođaja u nekom prostoru imaju dezeni. Jedan od najzastupljenijih nesumnjivo je karirani uzorak, a evo kako ga uklopiti u životni prostor.

Karirani uzorak sastoji se od okomitih i vodoravnih linija različitih boja koje se međusobno sijeku pod pravim kutom. Izvorno se primjenjivao na vuni, no danas karirani uzorak nalazimo na brojnim materijalima.
Mnogi će ga asocirati sa Škotskom – škotska narodna nošnja, popularni kilt, gotovo uvijek sadrži karirani uzorak. No, ovaj je uzorak karakterističan i za Irsku, sjevernu Španjolsku i zapadnu Francusku.
Danas se karirani uzorak primarno koristi u modnoj industriji i u tapetarstvu, ali i u izradi drugih dekorativnih elemenata poput tapeta, zavjesa i jastuka. Uporaba ovog dezena u dom će unijeti osjećaj topline i udobnosti, a prostoru spavaće ili dnevne sobe podariti tradicionalni štih.
Kako ga unijeti u interijer?
Jedna od prednosti ovog dezena kod uređenja interijera jest što je moguće kombinirati različite mustre kariranog uzorka, no uputno je izbjegavati korištenje drugih vrsta dezena poput točkica ili mornarskih prugica. Ipak, ukoliko ih koristite neka budu u istom tonu.
Za veći efekt primijenite ga tek na pojedinom elementu poput tepiha ili zastora, jer će previše kariranog zagušiti prostor. Kariranim tapetama obložite tek jednu zidnu plohu koja će tako doći do izražaja.
Ako ovakav uzorak niste spremni unijeti na velika vrata, možete to učiniti simpatičnim detaljima u kuhinji; bez obzira je li moderna ili rustikalna, prostor kuhinje osvježit će karirani podlošci, stolnjaci, krpe za suđe…
Bilo da je sastavni dio zimske sheme dekoriranja doma u koju se najbolje uklapa crveno-zeleni uzorak ili pak svijetlo zelena i ružičasta kombinacija za proljetne interijere, karirani elementi unijet će dobrodošlu promjenu u dom.
Bez kategorije
Kamini na bioetanol – dostojna zamjena za prave
Kad razmisle koje sve preduvjete treba zadovoljiti da bi imali pravi kamin u domu …

Mnogima je prizor pucketanje vatre u kaminu tiha patnja, ali kad razmisle o tome koje sve preduvjete trebaju zadovoljiti da bi imali pravi kamin u domu, pristat će i na kompromis. Dostojna zamjena za pucketanje drva bit će kamini na bioetanol.

Takvi kamini sadrže kućište koje u sebi ima keramički kamen. On se prilikom punjenja natopi bietanolom koji gori. Na taj se način stvara u prostoru stvara ugođaj kao da se tamo nalazi pravi kamin.
Nude se zidni, samostojeći, stolni u više različitih dimenzija. I iako se njihova funkcija često shvaća kao isključivo ambijentalna, odnosno dekorativna, treba znati da kamini na bioetanol ograničeno i griju.

Ovisno o veličini kamina, u početku ćete trebati litru do četiri etanola. Jedna litra traje tri do pet sati. Gašenje je vrlo jednostavno. Takvi kamini sa strane imaju strane ručicu koja kad se pomakne, zatvara dovod zraka tom plameniku i automatski se plamen gasi. Vi možete istog trena izaći iz kuće bez bojazni da će se ponovno sam od sebe upaliti.

Što se održavanja tiče, posebnih zahtjeva nema. Dobro je s vremena na vrijeme prebrisati plamenik. A uz tako jednostavno održavanje i primjenu moramo priznati da možda i nije tako teško u ovom slučaju pristati na kompromis i pucketanje drva zamijeniti plamenom bioetanola.
You must be logged in to post a comment Login