Povežimo se

Interijeri

Sofisticirani dizajn brenda Busnelli

Od svojih početaka 60-tih godina 20. stoljeća pa do danas, brend Busnelli ostao je jedan od vodećih svjetskih kreatora i proizvođača talijanskog luksuznog namještaja.

Već više od pola stoljeća talijanski brend Busnelli sinonim je za rafinirani, raskošni namještaj. Na svom samom početku brand se oslobodio tradicionalnih, konvencionalnih formi prigrlivši moderan dizajn te tako postaje zaslužan za razvitak i afirmaciju talijanskog dizajna.

Suradnje s arhitektima i dizajnerima kroz istraživački centar

Kao jedan od glavnih razloga uspjeha firme svakako valja istaknuti Busnellijev istraživački centar koji usko surađuje s profesionalnim dizajnerima i arhitektima. Na taj način firma prati najnovije tehnološke inovacije te ih implementira pri oblikovanju tapeciranih sofa i fotelja, ali i rasvjetnih tijela, klub stolića, polica za knjige i drugog namještaja.

Busnelli dizajn Dom2

Uvijek u modi, još do 70-ih

U bogatoj dizajnerskoj povijesti Busnellija ističu se i poznati originalni stolci, Fiocco i Libro iz 1970. godine koji su svoje mjesto našli i u stalnom postavu Muzeja moderne umjetnosti u New Yorku. Spomenuti stolci svoj su kultni status stekli zahvaljujući neobičnim i inovativnim oblicima kojima se kuća Busnelli potvrdila kao vodeće ime u svijetu dizajnerskog namještaja.

Busnelli dizajn Dom2

Kako mu i samo ime kaže, stolac Libro svojom formom imitira oblik knjige, a deset podešivih jastuka predstavlja njezine stranice, čijim se listanjem stolac individualno prilagođava u najpogodniji položaj. Fiocco stolac je pak jednostavnijeg, ali ništa manje originalnog dizajna. Sjedište stolca presvučeno je elastičnom tkaninom dok je konstrukcija izvedena od metalne cijevi zaštićene membranom od poliuretanske pjene. Svojom skulpturalnom formom i cijelom paletom boja podsjeća na šarene 70-te, no bezvremenski dizajn i danas ga čini modernim komadom namještaja.

Busnelli dizajn Dom2

Elegantni namještaj za svaki prostor

Inovativne ideje kombinirane s kvalitetnim i dugotrajnim materijalima te bogatim strukturama, učinile su ovaj brand primjenjiv u različitim stilovima uređenja interijera – od sofisticiranih klasičnih prostora do interijera uređenih i opremljenih u minimalističkom stilu.

Sofa “May Queen” primarno je namijenjena za klasične interijere s notom kolonijalnog stila, dok “Eclipse” garnitura dekadentnim materijalima i upotrebom bijele, bež te zlatne boje priziva neka prošla vremena kraljevskih palača i raskošnih dvoraca.

Busnelli dizajn Dom2

Zaobljene linije “Bohemien” fotelje i sofe koje potpisuje talijanski dizajner Castello Lagravinese, akcentirane su mekim padajućim presvlakama čime se razbija monotonija oštrih, bezličnih linija karakterističnih za moderne interijere.

Bile neutralnih boja poput smeđe i bijele ili jarko crvene i zelene, konstrukcija namještaja najčešće je izvedena od metala s premazom protiv grebotina ili od masivnog drva poput bukve, jele i topole. Naglasak je stavljen i na ekološku osviještenost te na upotrebu prirodnih tkanina i kože.

Pomnim odabirom materijala, detaljnim istraživanjima i renomiranim dizajnerskim imenima, brend Busnelli će zacijelo nastaviti uspješnu proizvodnju namještaja visoke estetske vrijednosti koji u životni prostor unose onu prepoznatljivu privlačnost talijanskog dizajna.

 
Oglas
Kliknite kako biste komentirali

You must be logged in to post a comment Login

Ostavi komentar

Interijeri

Koju boju kuhinjske radne površine odabrati i kako kombinirati s ostalim namještajem?

Važno je odabrati radnu ploču koja odgovara vašim potrebama

Materijal i boja radne plohe može posve promijeniti izgled kuhinje u topao i ugodan prostor u kojem ćete rado boraviti vi ali i vaši prijatelji. Donosimo nekoliko savjeta kako odabrati odgovarajuću radnu plohu.

Tamna ili svijetla radna ploha?

Prije nego odaberete boju koja će krasiti radne površine u kuhinji, prvo odlučite želite li svijetle ili tamne tonove jer će upravo ta stavka značiti veliku promjenu u prostoru. Ako želite tamne nijanse, poput tamno sive ili tamno plave i ljubičaste, kuhinja će biti prostor koji poziva na druženje, ali će ga i učiniti vizualno manjim.

Svijetle nijanse popit pastelno zelene, bijele ili beže mogu otvoriti prostor i stvoriti iluziju da je on puno veći nego što u stvarnosti je.

Ako se ne kombiniraju sa kontrastnim bojama, kuhinja može odavati dojam sterilnog prostora, pa razmislite što ćete kombinirati sa bojama ploha.

Rustiklana kupaonica u fracuskom stilu – unesite eleganciju i luksuz u prostor

Ako su elementi tamne boje, svjetla površina će prostor osvježiti i stvoriti ugodnu atmosferu. Ako želite minimalistički i moderan dojam, svijetle boje elemenata kombinirajte s tamnijim plohama.

Koliko su otporne tamne i svijetle plohe?

Prilikom odabira radnih ploča, bilo da su u pitanju tamne ili svijetle, dobro se raspitati o njihovoj trajnosti i otpornosti. Ako su u pitanju svijetle površine, poput bijelog mramora, koje nude dozu profinjenosti prostoru, dobro je znati da nisu tako otporne na grebanje i mrlje i traže stalno održavanje kako bi dugo bile lijepe.

Tamne površine, poput granita, su odlične za održavanje, ali će na njima češće biti vidljive mrlje od vode i prašina.

Dakle prilikom odabira, osim boje, važno je obratiti pažnju i na materijale i teksture koje najbolje odgovaraju vašem životnom stilu.

Ako želite lijepu fasadu, izbjegavajte ove boje

Svaka boja ima svoje značenje

Možda niste o tome razmišljali, ali različite boje se povezuju s različitim energijama i emocijama, a evo nekoliko primjera:

Tamno plava: Ove će nijanse stvoriti “intelektualnu” atmosferu u kuhinji, i odlična je ako vaša obitelj voli voditi duge, važne razgovore tijekom večere.

Crvena: Poznato nam je svima da ova boja dodaje element romantike i strasti u prostoriju, a često otkriva i samopouzdanje i otvorenost osobe koja ju odabere.

Ružičasta: Postaje iznimno popularna u dizajnu interijera, posebno kod mlađih generacija. Ovo je poseban odabir i vaša će se kuhinja sigurno isticati.

Zelena: Ova će boja u prostor unijeti mir i i prirodu u vašu kuhinju.

Bijela: Ova je boja čest odabir jer će prostor učiniti prozračnim, a ako ste ljubitelj minimalizma, odličan je izbor za vas.

Koje je boje ostatak kuhinje?

Nisu samo kuhinjski ormarići važni prilikom odabira plohe, tu su i aparati, boja poda i dekoracija. Uz to, ne zaboravite i na važnost rasvjete koja će imati jak utjecaj na cjelokupni dojam.

Nastavite čitati

Interijeri

Kuhinje po mjeri najbolji su izbor

Do unazad nekoliko godina, za kupnju kuhinje bila  su važna tri osnovna parametra – budžet, mjere i rok izrade. 

Bilo je bitno koliko novaca imate za to, kada vam to treba i koje su dimenzije. Naravno, kao i sve ostalo i kod kuhinja se to uvelike promijenilo. Sada su dosta su u to sve uključene emocije, a kuhinja se predstavlja kao centralni dio doma, kupcima se to pokušava predočit kao nekakvo mjesto za druženje, za provođenje vrijeme s obitelji, zajedničko uz kuhanje, a naravno kuhinje su sad povezane s dnevnim boravkom, nisu više izolirane u nekakvim prostorijama, rekla je Lovorka Bogdanović, voditeljica odjela kuhinja u Lesnini. 

Kuhinje – centralno mjesto doma

Davno su prošli dani kad su kuhinje bile samo sumoran radni prostor. Postavši centralno mjesto doma, kuhinje su dobile boju, veću funkcionalnost i naravno, zanimljiv dizajn. 

Pravo je vrijeme za oslobađanje kreativnosti i stvaranje kuhinje iz snova

Sve više toga se polaže na dizajn i brojne su mogućnosti što se tiče i dekora i elemenata. Kako se sve razvija i napreduje, tako i kuhinjski dodaci. Sve u smislu ugodnijeg provođenja vremena u kuhinji, a opet da bi taj dio koji otpada na rad ostao što kraći, kako bi što više vremena ostalo za druženje, dodala je Bogdanović. 

Pet elemenata na koje treba obratiti pažnju

Pet elemenata tvore kamen temeljac svake kuhinje – stil, raspored, radna ploča, uređaji i napa.  Stil ovisi o kompletnom uređenju interijera, osobito ako se radi o otvorenom tlocrtu, dok se raspored prilagođava veličini i obliku prostora. Ako niste sigurni koji stil i raspored želite, izložbeni prostor u Lesnini pruža odličan pregled  mogućnosti. Njihovi savjetnici napraviti će vam 3D prikaz potencijalne kuhinje u vašem prostoru.

Organizacija kuhinje

Kupac dođe s nekim osnovnim mjerama i onda se prema tim dimenzijama složi ono što se kupcu sviđa. 

Nacrta se nešto što je kupcu interesantno, iskombinira se da je i ta nekakva cijena bude u okvirima koje si je zadao i uplaćuje se akontacija za tu kuhinju. Mi nakon toga nudimo i uslugu naše izmjere, onda naša stručna osoba dolazi u prostor, mjeri kompletan prostor i instalacije,  zatim se onda taj prvo napravljeni nacrt prilagođava tim instalacijama, tom prostoru, objasnila je Bogdanović proces naručivanja kuhinje u Lesnini. 

Kuhinje po mjeri

Tako prilagođene kuhinje, odnosno modularne kuhinje po mjeri, najbolje su rješenje za potpuno iskorištavanje prostora. 

Mi ih nazivamo kuhinje po mjeri, možda neki put krajnji kupac ne doživi to na taj način nego zamišlja da su to elementi po mjeri. Mi ne radimo kao što to rade stolari, to je ipak industrijska proizvodnja ali naravno to se od nekakvih gotovih elemenata u nekakvim određenim dimenzijama, s tim da su sad mogućnosti zaista ogromne i usudila bi se reći da gotovo da nema prostora koji mi ne možemo opremiti kuhinjom, a sama ta industrijska proizvodnja ulijeva kupcima povjerenje, rekla je Bogdanović za Dom na kvadrat. 

Kuhinje po mjeri

Suvremene kuhinje odlikuju pametna rješenja za pohranu, iznimna funkcionalnost i privlačan dizajn, a sve to lako se prilagođava bilo kojoj veličini prostora. 

Nastavite čitati

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice