Povežimo se

Uradi sam

Jednostavno reciklirajte stare kofere

Ukoliko u svojem domu pronađete stare kofere, prva pomisao vjerojatno će vam biti da ih se što prije riješite

No, stare kofere možete i reciklirati i od njih napraviti zanimljiv komad pokućstva ili ih iskoristiti za dekoriranje doma. Općenito, svaki stari predmet možemo iskoristiti i kombinirati s nečim novim kako bismo dobili neočekivani i nesvakidašnji komad unikatnog namještaja. Evo nekoliko ideja za prenamjenu starih kofera!

Koferi kao ladice

Stare kofere postavite jedan na drugi kao ladice, a iznad njih napravite površinu stola ili iskoristite neku staru konstrukciju.

Ladice od kofera Dom2

Dekoracija je vaš izbor, a kofere možete upariti po materijalu od kojeg su napravljeni. Pustite mašti na volju i učinite ih dekorativnim i zanimljivim.

Kofer kao stolić

Kupite nogice za stolić ili iskoristite stare i na njega postavite kofer koji planirate reciklirati. Ofarbajte ga u jarku boju, a njegovu unutrašnjost iskoristite kao ladicu u koju ćete smjestiti potrebne sitnice.

Stolić

Površina kofera nek vam služi kao stolić. Stol će biti posebno zanimljiv ukoliko pri njegovom ukrašavanju iskoristite dekupaž tehniku.

Obradujte kućnog ljubimca

Napravite krevetić za svog psa ili mačku koji je koristan i dekorativan. Uklonite poklopac kofera ili ga pričvrstite tako da se ne sklapa naglo, a prije svega odaberite pravu dimenziju krevetića za svog ljubimca.

Krevetić za ljubimca Dom2

Zatim ga sami možete obložiti ukrasnom dekom ili tapecirati mekanim materijalom kako bi vašem ljubimcu bilo udobno.

Vintage koferi

Starinske modele kofera ofarbajte u bijelo i poredajte po veličini. Odložite u njih sitnice, a osim što će biti praktični, djelovat će dekorativno i zanimljivo.

Vintage koferi Dom2

Dovoljna vam je jedna četka za bojui akrilna boja za drvo, ali premažite i do nekoliko puta sve dok potpuno ne prekrijete površinu.

Polica od kofera

Potrebno vam je nekoliko kofera koji će imati funkciju ladica u ovoj polici, a na vama je da ih uredite kako vam se svidi. Odaberite platno i dezen po želji, a bit će vam potrebno i ljepilo za platno.

Polica Dom2

U istu svrhu može poslužiti i samoljepljiva tapeta za drvo, metal ili kožu. Zatim materijal skalpelom ili škarama ukrojite tako da savršeno naliježe na gornju površinu starog kofera. Obavezno očistite površinu koju lijepite, zatim premažite ljepilo i dobro zategnite platno.

Foto: galleryhip.com

Oglas
Kliknite kako biste komentirali

You must be logged in to post a comment Login

Ostavi komentar

Uradi sam

Kako popraviti vrata koja škripe? Uz pomoć pet jednostavnih trikova riješite problem

Iako je zvuk neugodan, često nije u pitanju veliki kvar

Ako svaki dan kad se vratite kući čim stavite ključ u bravu poželite kupiti nova vrata, vjerojatno se ne radi o tako velikom problemu. Škripanje često otkriva samo da se vrata trljaju u okvir.

To je problem koji se lako da riješiti, a sve potrebno vjerojatno imate kod kuće. Evo kako sami možete popraviti vrata koje škripe.

Koristite lak za kosu

Tko bi rekao da nešto što stavljamo u kosu može pomoći i kod problema s vratima. Lak za kosu će napraviti polimer oko šarki za vrata i to će spriječiti nastanak neugodnog zvuka škripanja. Sam postupak ne može biti jednostavniji, uzmite lak i pošpricajte direktno na šarke.Iako je odlična opcija, neće dugo potrajati pa ćete za nekoliko dana postupak ponavljati…

Jednostavna pravila za održavanje perilice i sušilice rublja

Koristite sapun

Masnoće i ulja koja se nalaze u sapunu sadrže lubrikant koji će riješiti vaš problem, sve što trebat je koristiti sapun s visokim udjelom masti, namočite ga s malo vode i pređite preko mjesta gdje se zvuk javlja. Nekoliko puta otvorite i zatvorite vrata kako bi višak otpao i kako biste provjerili je li problem riješen.

Koristite maslinovo ulje

Maslinovo ulje je dobro imati pri ruci ako vam škripe vrata, a kako biste olakšali posao, uzmite kapaljku kako ono ne bi završili posvuda već samo na potrebnom mjestu. Ako ste čuli da možete koristiti majonezu, nemojte to raditi jer neće pomoći.

Pet prirodnih pripravaka koji će ukloniti neugodne mirise u prostoru

Koristite vazelin

Vazelin osim za ispucale usne možemo koristi u razne svrhe, a služe kao pomoć kod vrata koja škripe. Baš kao i sve navedene proizvode, uzmite malu količinu vazelina te nekoliko puta otvorite i zatvorite vrata kako bi dospio u svaki potreban kutak šarke. Ako vam vrata jako škripe, potrebno je skinuti šarku i cijelu obložiti vazelinom te ukloniti višak.

Koristite svijeću

Neki tvrde da nema boljeg lubrikanta od parafinskih svijeća, pa zašto ne isprobati? Prije korištenja je potrebno svijeću zapaliti i nakapati vosak po šarkama. Malo izvucite igle u šarkama prije nego nakapate vosak i pazite da se ne opečete.

Kada ste gotovi vratite ih u šarke i nekoliko puta provjerite škripe li vrata i dalje. Ako problem nije riješen, sve ponovite nekoliko puta.

Nastavite čitati

Uradi sam

Jednostavna pravila za održavanje perilice i sušilice rublja

Ako želite da vam dugo služe, potrebno je na neke stvari obratiti pažnju

Uz nekoliko jednostavnih strategija možete produljiti život kućanskim aparatima, ali i utjecati na uštedu i to dugoročno. Evo što biste trebali raditi kako biste sačuvali perilicu i sušilicu rublja.

Redovno čišćenje

Ovo je važan kora, a čistiti ih možete mokrom krpom izvana i iznutra kako biste uklonili sve prljavštine i prašinu. Očistite gumu oko vrata i pretince u koje se stavlja deterdžent i omekšivač nakon svakog korištenja.

Provjerite žice

Kako biste spriječili curenje ili oštećenja nastala vodom, važno je provjeriti sve spojeve i žice ako postoje bilo kakve pukotine ili mjesta gdje bi voda mogla curiti, potrebno ih je popraviti.

Vrijeme je za generalku! Profesionalna čistačica otkriva pet trikova za lakše čišćenje

Provjerite nagib

Za što bolje rezultate pranje, pazite da aparati stoje na ravnim površinama kako biste spriječili bilo kakve vibracije ili pomake mašine dok radi. Tako ćete se zaštiti od buke ali ćete i zaštiti perilicu od mogućih udaraca i oštećenja.

Provjeravajte filtere

Filteri imaju važnu ulogu jer zaustavljaju svu prljavštinu i ostale čestice i tako sprječavaju začepljenje. Ako želite da vaši aparati dobro rade, redovito provjeravajte filtere i očistite ih ako je potrebno.

Provjerite ventilaciju sušilice za rublje

Ako je ima, često se na tom mjestu nakuplja prljavština koja može prekinuti dotok zraka što može dovesti do zapaljenja. Redovito provjeravajte i čistite, a bilo bi dobro da jednom godišnje stručnjak pregleda vašu sušilicu te je očisti.

Možete i sami! Evo kako jednostavno popraviti velike i male rupe u zidu

Pregledajte bubanj u perilici

Ako se redovno ne čisti, na njemu će se nakupiti ostaci praška, omekšivača i plijesni što će uzrokovati neugodan miris odjeće.

Ako vam se na pogled čini da je bubanj prljav, koristite poseban sredstava za čišćenje ili kombinirajte vrelu vodu i ocat. Sve dobro očistite čistom krpom kako biste spriječili razvoj neugodnih mirisa.

Rade li svi gumbi?

Kontrolna ploča na perilicama i sušilicama služi kako bismo mogli odabrati program koji želimo koristiti, ali i njih je ponekad potrebno pregledati i provjeriti rade li i jesu li oštećeni. Ako naiđete na problem, pozovite stručnjaka kako bi ga popravio.

Reagirajte na čudne zvukove

Neobični zvuci ili vibracije koji se javljaju dok perilica radi mogu ukazivati na probleme i treba ih odmah popraviti.

Sami možete zaključiti odakle buka dolazi, ako perilica lupa kada pere možda ste stavili premalo rublja, ako čujete škripanje, možda je otišao remen. Ispravite sve probleme na vrijeme kako biste dugo mogli koristite svoje aparate.

Nastavite čitati

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice