Interijeri
Kod uređenja kupaonice razmislite o ugradnji ovih instalacija
U kupaonicama estetika je sve važnija, ali na prvom su mjestu instalacije.
Neki su ljubitelji mramorne monumentalnosti u kupaonici, a drugi pragmatične jednostavnosti. Bilo da volite opuštanje u kadi punoj tople vode ili brzinsko jutarnje buđenje pod tušem, jedna je stvar zajednička ljubiteljima jednog i drugog. Ništa od toga u kupaonici ne biste mogli bez adekvatnih instalacija. A stručnjake za opremanje kupaonica, grijanje i hlađenje pronašli smo u Petrokovu.

Jedna od takvih stvari je izolacija na instalacijama za dovod i odvod, grijanje i cijevima od hlađenja. A u današnje vrijeme, osim toplinske izolacije, važna je i zvučna. Radi se o brendu Armacell koji nudi upravo takav proizvod. “Imamo materijal sa otvorenim ćelijama, zatvorenim ćelijama i cijela kombinacija toga upravo ne dozvoljava zvuku da prolazi dalje”, pojasnio je menadžer razvoja poslovanja u Armacellu Boris Plećaš.
Tako vi komotno možete koristiti wc školjku i dok ukućani spavaju bez ikakve brige da ćete nekog probuditi.
Ventili
Petrokov već trideset godina oprema vaše kupaonice, te brine o hlađenju i grijanju. A svatko tko imalo zna o tome, svjestan je da instalacija bez ventila nema.
Osim za dobru protočnost vode, kvaliteta ventila važna je i za naše zdravlje. Posebne inovacije talijanskog proizvođača Itap tu su da spriječe, primjerice, nakupljanje opasne bakterije legionele u cjevovodnim sustavima.
Inovativni su i na području grijanja, a proizvodeći 180.000 različitih proizvoda dnevno, najveću pažnju pridaju upravo njihovoj kvaliteti.
Grijanje i hlađenje u domu, ali isto tako i kupaonske instalacije ozbiljan su posao koji treba biti kvalitetno odrađen kako bi rezultat trajao godinama. U Petrokovu su svjesni toga, pa zato i nude kvalitetne proizvode kvalitetnih proizvođača.



Nemaju svi mogućnosti unajmljivanja dizajnera za uređenje doma, a i oni koji imaju, često se na taj poduhvat odlučuju sami. Pritom se znaju potkrasti greške. Svjetski dizajneri izdvojili su pet najčešćih.
1. Tepisi pogrešne veličine ili orijentacija
U prostoru u kojem boravi više ljudi, poput dnevne sobe, tepih bi trebao biti širi od širine namještaja kako bi služio kao baza. U spavaćoj sobi trebao bi biti okrenut okomito u odnosu na krevet.
Tepih bi trebao biti dovoljno velik da na njega stane namještaj.
2. Vidljivi nered
Ako ćete imati otvoreno spremište, poput polica ili noćnih ormarića s otvorenim postoljem, zaista je jako važno razmisliti što ćete na to staviti, jer to postaje vaš dizajn.
Obavezno uključite razne uredno uređene dodatke i obratite pažnju na grupiranje boja. Želite umjetničku, eklektičnu kombinaciju predmeta, a ne kaotičan nered.
Nered sakrijete zatvorenim spremištima.
3. Namještaj koji si previše paše
Ne želite da vaš dom izgleda poput izložbenog salona namještaja. Prikupljeni izgled dodaje osobnost. Najbolje su sobe koje izgledaju kao da su komadi namještaja prikupljeni tijekom vremena. Jer zbilja postoji to da
4. Premalo rasvjete
Dodatno osvjetljenje ne samo da ga čini lakšim za uočavanje – ono također pomaže da se prostor doima dinamičnije. Ljudi često postave samo stropnu rasvjetu i misle da je to dovoljno, no za stvaranje ambijenta idealna je kombinacija stropnih i podnih rasvjetnih tijela.
5. Bez ukrasnih detalja

To su mali stilski detalji koji čine da prostor izgleda lijepo i dovršeno. Ne podcjenjujte njihovu važnost. Jednako su važni kao i veliki komadi namještaja poput regala, tepiha ili fotelje.
Dizajn i trendovi
Donosimo dva nezaobilazna trenda u 2021-oj godini
Početak je godine obično vezan uz sajmove s temom uređenja interijera gdje otkrivamo nove trendove. Međutim, sajmova nema, što ne znači da nema i trendova. S arhitekticom Ivom Pauzar provjerili smo koji su to i odmah uredili dva inspirativna interijera u skladu s njima.

Moderna elegancija jednostavnih linija s dozom luksuza – to su trendovi kojima su interijeri naginjali proteklih sezona. I onda smo u tim interijerima bili zatvoreni mjesecima i otkrili da nam u njima nešto nedostaje. Zato nam je arhitektica Iva Pauzar pokazala kako se i u ovakvu modernu kuhinju može unijeti priroda.

Očekivano bi bilo da to napravi biljkama, međutim, arhitektica je krenula s prirodnim materijalima. Riječ je o drvetu, kamenu, keramici.
Priroda će definitivno ove godine dominirati interijerima. Bilo da je riječ o kuhinjama ili nekom kutku doma namijenjenom opuštanju.
Prostor za opuštanje
Osim prirodnih elemenata u zatvorenim prostorima, još jedan trend se pokazao kao vladajući u uređenju doma. Riječ je o udobnosti.
“U svakom slučaju čine ga materijali koji već sami po sebi svojom vizualnom pojavom odaju toplinu, čine boje, paleta boja koje su trenutačno odabrane, i prije svega ono što čini prirodu to su biljke”, naglasila je arhitektica.

A da bi se postigla udobnost, potrebno je puno različitih tekstura. Ovdje su one kombinirane raznolikošću udobnih tepiha svih veličina i materijala.
“Ovo je jedan mali omage japanskoj čajanci gdje, da bi bili još bliže prirodi, odmaknuli smo pojam stolice i odlučili smo sebe prizemljiti”, istaknula je Pauzar.
Svima nama treba vremena da saživimo da svojim prostorom, a da bi do toga došli, u njemu treba boraviti više. Ovo je idealna prilika da shvatite što vam u domu nedostaje i u njega unesete sve zbog čega ćete se osjećati psihički udobno, smireno, dobrodošlo.