Bez kategorije
Volite gaziranu vodu? Sada je možete točiti iz slavine!
Raznovrstan izbor varijanti sustava GROHE Blue

Gazirana, srednje gazirana ili obična – sustav GROHE Blue® nudi raznolik izbor svježe i rashlađene vode. Sve te vrste vode mogu se natočiti iz slavine GROHE Blue®, koja obuhvaća samo filtracijsku jedinicu, ili potpuni paket koji sadržava i hladnjak i karbonizator. Bilo da ste kod kuće ili u uredu, svježa voda iz vlastita izvora uklanja potrebu za prijevozom i nošenjem teških pakiranja od šest boca vode, zbog čega manje pati kućni proračun, a ujedno i okoliš. Kupci stoga mogu biti mirni znajući da su donijeli održivu, ugodnu i sigurnu odluku. U značajnoj mjeri to se odnosi i na upotrijebljenu filtarsku tehnologiju, jer GROHE surađuje sa snažnim partnerom: BWT – Best Water Technology. Filteri koje proizvodi predvodnik na europskom tržištu tehnologije vode pretvaraju standardnu vodu iz slavine u nevjerojatno osvježenje. GROHE i BWT – suradnja na najvišoj razini.

Foto: Grohe
Mogućnost izbora, usklađeni dizajni
Bez obzira na to odlučite li se za filigransku izradu i cilindrične oblike koje nudi nova Minta ili za odvažni i arhitektonski izričaj kojim se odlikuje K7, te neovisno o tome je li vam je draži završni detalj od kroma ili nehrđajućeg čelika – GROHE Blue® sada je prilagođen svim ukusima. Start paket GROHE Blue® Pure obuhvaća izabranu miješalicu s jednom ručicom s filtracijskom funkcijom i nužnim filtrom vode. Oni koji također žele natočiti rashlađenu i gaziranu vodu iz iste slavine mogu izabrati kombinaciju s dodatnim hladnjakom GROHE Blue® i cilindrom ugljikova dioksida koji dodaje sitne mjehuriće ugljikova dioksida filtriranoj i rashlađenoj vodi. Ručka na slavini omogućava odabir željene razine karbonizacije. Sve slavine GROHE Blue® upotrebljavaju sofisticirani sustav dvaju unutarnjih vodnih putova – jedan za nefiltriranu vruću ili hladnu vodu iz slavine, a drugi za netom filtriranu i rashlađenu stolnu vodu – a oba nevidljivo završavaju u elegantnom otvoru slavine.

Foto: Grohe
GROHE Blue® Mono, praktično samostalno rješenje
Treći i posljednji dodatak ovom inovativnom asortimanu je GROHE Blue® Mono. Ovo samostalno rješenje može se ugraditi s već postojećom kuhinjskom slavinom ili u kombinaciji s GROHE Red®, sustavom koji dovodi kipuću vodu odmah iz slavine. Tako možete zadržati svoju omiljenu kuhinjsku slavinu sa svim njenim provjerenim prednostima na koje ste navikli i nadopuniti je izvorom ukusne vode za piće koja se može točiti u svakom trenutku. Samostalno rješenje prilagođeno je korisniku kao i ostale varijante GROHE Blue®. S rotacijom od 180 stupnjeva sa zaustavnim položajima na 90 i 45 stupnjeva, filigranska ručica naročito olakšava odabir među negaziranom, srednje gaziranom i gaziranom vodom.

Foto: Grohe
Ukusna i osvježavajuća voda u svakom trenutku, danju ili noću – novi dizajni GROHE Blue® nude još više raznovrsnosti i izbora za današnje kuhinje.
Bez kategorije
Sretan Božić i puno uspjeha u novoj 2020. godini!
Bez kategorije
Drvene podne obloge za podno grijanje
Želite na podno grijanje staviti drvene obloge? Evo kako izabrati najbolje!

Podno je grijanje sve rašireniji način grijanja u domovima. Troši manje energije od klasičnih radijatora, a i skriveno u podu daje određenu estetiku prostoru. A kad smo kod estetike, onda, priznat ćete, drveni podovi u interijeru djeluju elegantno i toplo.
Kad su parketi u pitanju, preporučuje se da budu dvoslojni, odnosno troslojni. Ako je parket tanji (10 mm=, malo je bolja provodljivost topline prema površini, ali niti kod parketa koji su veće debljine (13, 14 mm) nema velikih razlika, radi se o desetak posto.
Egzotične vrste parketa ne preporučuju se za podno grijanje, ali ni bukva i javor. Zato je hrast idealan, a dobra je podloga i orah. Treba znati da u takvim prostorima treba održavati idealnu vlagu, od 40 – 60 posto.

Foto: HappyFloor
U današnje vrijeme mnogi za podove biraju laminate.
Laminati mogu biti u nekim slučajevima bolji vodič, mogu bolje provoditi toplinu prema površini. To se postiže u slučajevima kada se laminat punoplošno lijepi za podlogu, što je moguće kod nekih viših klasa laminata.
Laminat je otporniji kao materijal, a i manje je zahtjevan za održavanje. Međutim, nakon 25 – 30 godina treba ga mijenjati. Ako ga koristite u javnom prostoru, čak i ranije.

Foto: HappyFloor
Tražite li topli materijal za podove, možda ćete se odlučiti za pluto.
Pluto je vrlo stabilan, odlično provodi toplinu prema površini, a najveća prednost pluta je što je on, van sezone (kada ne radi podno grijanje), najtoplija podna obloga na dodir – pruža osjećaj topline daleko više i od drva, laminata ili bilo kojih drugih materijala.
Pluto ima izvrsnu zvučnu izolaciju, a i otporan je na vlagu. U stambenim se prostorima najviše preporučuje za dječje sobe jer je materijal prirodan. Jedina mu je mana što je mekan, pa se ne preporučuje za opterećenije prostore.
Još jedan materijal koji se preporučuje kao dobra drvena podloga za podno grijanje je – vinil.
Provodljivost topline kod vinila je velika, obzirom da je on gust i relativno tanak materijal.
Najveća prednost je kod stambenih prostora što se može postaviti u vlažne prostorije poput hodnika, kupaona, kuhinja, a otpornost na habanje i mehaničko oštećenje mu je izuzetno visoka. On je van sezone grijanja također topliji na dodir, nije toliko hladan kao laminat.

Foto: HappyFloor
U posljednje je vrijeme i u kupaonice popularno stavljati drvene podne obloge.
Kad je riječ o parketima, treba birati najbolje vrste drva za tu namjenu – burmanski teak, jatobu, doussie, iroko, cumaru, maslinu, termički obrađen hrast ili jasen, koji se mogu montirati i u kupaonice i u saune. Zagrijavanjem drva u proizvodnji iznad 200 °C njegova vlažnost se spušta na skoro 0% i time se smanjuje stupanj rastezanja i skupljanja drveta pri promjeni postotka vlage u prostoriji.
Takav parket treba biti postavljen savršeno pa njegovo postavljanje prepustite stručnjacima. Kod završne obrade prednost se daje uljenju parketa jerk od lakiranja voda prodire i u najtanje pukotine. Kod uljenja to nije slučaj, ali treba znati da se tretiranje parketnih površina u vlažnim prostorijama mora stalno obnavljati.